Euroopa Teadusnõukogu grant aitab heita valgust Kukruse memme elukäigule tema toidulaua kaudu

Tartu Ülikooli analüütilise keemia ja arheoloogia kaasprofessor Ester Oras pälvis Euroopa Teadusnõukogu alustava teadlase grandi, et uurida meie kaugete esivanemate identiteeti nende kunagise toitumise põhjal.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond

Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkond on juhtiv humanitaarteaduste uurimiskeskus Eestis, millel lasub eriline vastutus nii rahvusteaduste hoidmisel ja arendamisel kui ka maailma keelte ja kultuuride õpetamisel. Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond koondab enda alla ajaloo- ja arheoloogia instituudi, eesti ja üldkeeleteaduse instituudi, filosoofia ja semiootika instituudi, kultuuriteaduste instituudi, maailma keelte ja kultuuride instituudi, usuteaduskonna ning Viljandi kultuuriakadeemia.

Instituutide kontaktid

Valdkonna tööd juhib dekaan, kellele määratud ülesandeid aitab ellu viia dekanaat. Dekanaadis tegeletakse peamiselt valdkonna õppe- ja teadustöö koordineerimisega ning täidetakse erinevaid administratiivseid ja arendusülesandeid.

Dekanaadi kontaktid
#teadus #meist mujal
TÜ teadlased said ligi neli miljonit eurot, et heita valgust rahvaste sõprusele ja solidaarsusele Tsaari-Venemaal ning uurida põhjalikult muinasaja lõpus ja keskaja hakul elanud 150 inimese säilmeid.
06.09.2024
#teadus #pressiteade
#kultuur #õppimine #uudis
Esimene loeng toimub 1. oktoobril kell 16.15.
#tunnustamine #uudis
Tänavuste teenetemärkide ettepanekuid saab esitada veebivormi kaudu 20. septembrini.
04.09.2024