Skip to main content
Foto:
Janet Laidla, Välisministeerium, videote seeria „Ajahammas“, saade „Eesti edulugu!“, Getter Kitsing, Martin Malve, Sandra Sammler (Archemy), Ester Kannelmäe (talgute kaart)

Instituudi infokirjad

Infokirjades räägitakse nii tudengitele kui ka töötajatele olulistel teemadel, tuuakse välja nii tähtsamad sündmused seoses õppetööga kui ka näiteks instituudi nõukogu koosolekute otsused. Samuti moodustab uudiskirjas olulise osa teadustöö kajastamine. Uudiskirja toimetamisega tegelevad instituudi koordinaatorid.

2022

Veebruarikuu infokirja fookuses on arhiivindus. Infokirjas toodi esile ajakirja Universitas Tartuensise persoonilugu arhiivinduse uuest professorist Aigi Rahi-Tammest, samuti avaldati artiklid "Mida peaks teadma arhiivindusest Tartu ülikoolis?" ja "Mis kutsub tudengeid arhiivindust õppima?" ning kajastati ka solidaarsusavaldust Ukraina arhiivide ja arhivaaridega. Infokirja saab lugeda siit.

Aprillikuu infokirja fookuses on arheoloogia. Infokirjast saab lugeda Archemy labori põnevate tegemiste kohta, vaadata TÜ arheoloogia, geneetika ja lingvistika sidusuuringute kolleegiumi populaarteaduslikku uhiuut videote seeriat „Ajahammas" ja lugeda näituse ja rahvusvahelise konverentsi „Viikingid enne viikingeid“ kohta. Samuti kutsutakse infokirjas üles Ukraina kaitseks varjevõrke punuma. Lisaks sellele leiab infokirjast Ajalooringi juubeliürituste, president Ilvese insituudi külastuse ja Londoni reisi muljeid ning palju muud päevakajalist. Infokirja saab lugeda siit

 

#instituudist
Tarud

Osakonnad

Jaga
21.05.2022
#instituudist
Kevad raudteel

Uusima aja osakond

Jaga
16.05.2022
#instituudist
Tudengid arhiivis

Arhiivinduse osakond

Jaga
16.05.2022