Autor:
Pixabay

Kuula saateid ajaloo magistriõppest

9. märtsil 2022 alustas humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna taskuhääling „Mõistuse hääl“. 

Soovid reisida minevikku? Tule ajaloo magistriõppesse! Ajalugu ümbritseb meid igal sammul, kuid teame sellest tihti vähem kui sooviksime. Teadmisjanulistele ja uudishimulikele pakub ajaloo magistriõpe palju põnevat: muinasaegsete asulapaikade uurimisest keskaegsete kroonikate ja 20. sajandi poliitiajalooni välja. Iga infokild, uus fakt ja avastus pakub väärt teadmist sellest, kes me oleme ja kust me tuleme. Lisaks annab mineviku uurimine võimaluse õppida, areneda ja maailma meie ümber paremaks muuta. Ajaloo õppimisest ja uurimisest vestlesid magistriõppekava programmijuht Janet Laidla, ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja eriala vilistlane Lauri Kann ning arheoloogia magistrant Agnes Unt. Vestlust juhtis humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna kommunikatsioonijuht Sander Mändoja.

Magistriõpe arhiivinduse ja mäluasutuste suunal. Arhiivinduse eriala keskendub kirjalikele dokumentidele ja mälestustele. Kuidas arhiivides ning muuseumites olevaid allikaid uurida, süstematiseerida ja minevikus juhtunu kohta teabe otsimiseks kasutada. Milline näeb välja arhivaari töö 21. sajandil ja mida põnevat on arhiividest viimasel ajal välja tulnud? Saates räägitakse arhiivinduse ja mäluasutuste suunalisest magistriõppest arhiivinduse professori Aigi Rahi-Tamme, doktorant Toivo Kikkase ja bakalaureusetudengi Hanna-Riina Karuga. Saadet juhib humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna kommunikatsioonijuht Sander Mändoja.

Kunstiajalugu Tartu Ülikoolis. Kunstiajaloo eriala tutvustavas saates räägitakse kunstiajaloo õpingute eripäradest, milliste põnevate uurimisprojektidega tegeletakse ning millised on väikeses ja ühtehoidvas kunstiajaloo osakonnas õppimise võlud. Vestlevad humanitaarteaduste valdkonna kommunikatsioonijuht Sander Mändoja, kunstiajaloo nooremlektor Anu Ormisson-Lahe, magistrant Elis Pärn ja eriala vilistlane Kristel Markus, kes jätkab õpinguid doktorantuuris Helsingi ülikoolis Haridus- ja noorteameti Kristjan Jaagu kraadiõppe stipendiumi toel.

Tutvu õppekavaga.

Kuula saateid:

Mikrokraadiprogramm

Huvilised on oodatud uuenduskuuri läbinud mikrokraadiprogrammi „Muuseumid ja tulevikupärand“

Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand

Doktorandid humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna talvekoolis 2024

Algab kandideerimine vastloodud humanitaarteaduste erialadidaktika doktoriõppe kohale