Ajaloo ja arheoloogia instituut

Meie instituut on rahvusvaheliselt tunnustatud teaduskeskus, kus uuritakse Eesti ja naabermaade minevikku kiviajast tänapäevani. Hinnatud õppejõud õpetavad ajalugu, arheoloogiat, kunstiajalugu ja arhiivindust ning koolitavad ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajaid. Instituudil on erialased koostöösidemed teaduskeskustega nii kodu- kui ka välismaal. Viimastest on tihedam koostöö ülikoolidega Saksamaal, Soomes, Rootsis, Suurbritannias ja Lätis.

Instituudi infokirjad

2022. aasta algusest saadetakse kord kuus välja insituudi infokirja, milles kajastatakse töötajate ja tudengite jaoks olulisi teemasid. Infokirja saadetakse eelkõige töötajatele ja tudengitele, kuid sellega on võimalik liituda ka teistel huviliselt, kes soovivad end instituudi tegevusega kursis hoida. Kaks korda aastas saadetakse eraldi infokiri ka koolidele "Miks õppida ajalugu?".

Loe lähemalt

Instituudi nõukogud

Koostööpartnerid

Kontakt

Siit leiad järgmist kasulikku infot: töötajate nimekiri, õppehoonete asukohad ja lahtiolekuajad, virtuaaltuur, pangaandmed jms.

Loe lähemalt

Õigusaktid ja dokumendid