2024/2025. õppeaastast jõustuvad muudatused puudutavad sisseastujaid ja üliõpilasi, kes kaaluvad õpingute katkestamist või soovivad tulevikus uuesti tasuta samal õppeastmel õppima asuda.
Selle aasta viimases infokirjas on juttu tulevikust – kuidas kujundada seda vastutustundlikult ja mida saaksime õppida minevikust, et kobarprobleemidele lahendusi otsides neid juurde ei tekiks?
Traditsioonilise ööraamatukogu esimene nädal toimub tänavu juba 9.–13. detsembrini, mil üliõpilased saavad kuni keskööni raamatukogus õppida. Jaanuaris saab ööraamatukogus käia kolm nädalat.
Kandideeri stipendiumiprogrammile „Sina ja Euroopa“ ja omanda magistrikraad Saksamaal. Nomineerimise tähtaeg on 15. märts ja kandideerimine kuni 31. märtsini 2025.
1919. aasta 1. detsembril sündis rahvusülikool, mis tähistas Eesti haridussüsteemi iseseisvumise algust ja pani aluse eestikeelsele kõrgharidusele. Igal aastal toimub eestikeelse Tartu Ülikooli avamise aastapäeva tähistamise puhul aktus, tõrvikurongkäik ja pidulik ball. Rahvusülikooli 105. aastapäeva puhul selgitame nende tavade tausta ja ajalugu.
25. novembrist kannab Tartu Ülikooli digiarhiiv DSpace’is nime ADA. Uue nimega kaasneb ka arhiivi värske ilmega esileht, milles on lähtutud ülikooli veebilehe kujundusest.
21. novembril, arheoloogi ja Tartu Ülikooli kauaagse õppejõu Vilma Trummali sünniaastapäeval avatakse Tartu Ülikooli Philosophicumi trepigaleriis (Jakobi 2, Tartu) näitus „Vilma Trummal 100“. Ühtlasi esitletakse digitaalset kõrgkooliõpikut "Materjalid arheoloogias". Näitus avatakse kell 16.00.
22. novembril toimub maailma keelte ja kultuuride ning ajaloo ja arheoloogia instituudi koostöös Lossi 3 õppehoones konverents „Heimat Revisited I. Baltisakslased pärast Teist maailmasõda: kokkupuuted, kohtumised ja (elu)keerdkäigud“.
Tartu Ülikool ja Eesti Rahva Muuseum (ERM) sõlmisid 29. oktoobril teadmussiirdedoktorantuuri raamlepingu, et toetada muuseumi tulevaste teadlaste ettevalmistamist ning kahe asutuse koostööd.