#teadus #tunnustamine
 Fotol TÜ teadusteo auhinna saajad (vasakult paremale): Karl Pajusalu, Kristiina Tambets, Valter Lang, Sandra Sammler ja Mari Tõrv. Pildilt puudub Silvia-Kristiin Kask. Foto: Andes Tennus

EV 106. aastapäeva kontsertaktusel tunnustati meie instituudi teadlasi

#teadus #ühiskonnale
Canva

Uued väljaanded ja raamatud ajaloolastelt ja arheoloogidelt

#teadus #ühiskonnale
Foto: Stanislav Stepaško. Kass Tallinna Püha Vaimu kiriku retaablil, 1483.

Uus aasta tõi instituuti mitu põnevat projekti

#tudengile #õppimine
Üliõpilane arhiivimaterjale vaatamas

Inspireerivad õpetajakoolituse infotunnid: ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja eriala

#instituudist #õppimine
Sisseastumine

Uuendus ajaloo bakalaureuseõppe sisseastumiskatsetel

#õppimine
mees loeb dokumenti

Uuest õppeaastast muutuvad tasuta õppimise tingimused

Otsi uudist

Tartu Ülikooli uuendatud virtuaaltuur aadressil virtualtour.ut.ee annab kõigile huvilistele võimaluse tutvuda ülikooli õppe- ja teaduskeskkonnaga juba enne ülikooli saabumist. Lisaks saab tuuris ülevaate ülikooli hoonete rattaparklatest ja ligipääsetavusest.
  • #ülikoolist
  • #esmakursuslane
  • uudis
Õppekoha pakkumise sai 3294 kandidaati, kellel tuleb valik õppima tulemise kohta langetada hiljemalt 14. juulil.
  • uudis
Mõtteloo-kogumiku juhatab sisse valik intervjuusid aastatest 2011–2021, mis esitlevad autori uurimishuvisid ja nende muutumist ajast, tema ajaloolaseks saamise teekonda ning põhimõtteid. Neile järgnevad võimu ja vaimu vahekordi vaagivad käsitlused, tähelepanu all on keskuse võimuvahekorrad äärealadega nii Vene impeeriumis kui nõukogude perioodil.
  • #kultuur
Konverentsid Yale’i ja Tartu Ülikoolis
  • #rahvusvaheline
TÜ Ajalooring reisis Riiga
  • #koostöö
  • #kultuur
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Eesti Teadusagentuur (ETAG) avas 2024. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi.
  • #õppimine
  • uudis
26. juuni südaööni võeti vastu avaldusi Tartu Ülikooli esimese astme ja magistritaseme õppesse.
  • uudis
Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • uudis
Kuigi Eesti meediamaastikul pühendatakse keskkonnateemadele rohkem tähelepanu kui kümne aasta eest, takerduvad ajakirjanikud nende käsitlemisel sageli kobarprobleemidele iseloomulikku keerukusse.
  • uudis
Pakume sügissemestriks suurt hulka vabaaineid, millele on oodatud nii meie enda tudengid kui ka kõik teised Tartu Ülikooli üliõpilased.
  • #õppimine
  • uudis
Alates 12. juunist on Tartu Ülikooli õppeinfosüsteemis (ÕIS) kasutusel uus õppija töölaud, mis toob õppija jaoks olulise info ühte keskkonda kokku.
  • uudis
Ilmunud on Baltic Journal of Art History (vol 26)
  • uudis
Suvist lugemist: raamatud ja väljaanded ajaloolastelt ja arheoloogidelt
2023. aasta parimaks ajalooraamatuks valiti Mati Lauri monograafia
  • uudis
Välkkõnelejad igast valdkonnast on oodatud esitama eesti- või ingliskeelseid kaasahaaravaid ettekandeid, milles tutvustavad enda teadustöö tähtsust ja tulemusi.
Janet Laidla sai AABSi alustava teadlase uurimisgrandi
  • #tunnustamine
Uut Baltikumi majandusajaloos
  • uudis