Autor:
Tartu Ülikool

Instituudi infokirjad koolidele "Miks õppida ajalugu?"

Kaks korda aastas saadetakse välja instituudi infokiri koolidele "Miks õppida ajalugu?". Koolidele mõeldud infokirjadest saab lugeda nii ajaloo õppimisest kui ka sellest, kuidas ajalugu õppima tulla. Infokirjade koostamise ja toimetamisega tegeleb üks instituudi koordinaatoritest: Kätlin Jansons, katlin.jansons@ut.ee

Liitu instituudi infokirjaga koolidele siin

Tutvu varasemate infokirjadega:

12. aprillil saadeti koolidele infokiri "Miks õppida ajalugu?", kus kirjutatakse nii ajaloo õppimisest kui ka sellest, kuidas ajalugu õppima tulla. Samuti esitletakse uut veebilehte "Eesti juured", mis tutvustab eesti rahva ajalugu küttidest-korilastest kuni tänapäevani, ja instituudi üliõpilaste erialaseltsi TÜ Ajalooringi uut ajakirja nimega Muna. Samuti leiad infokirjast vilistlaste meenutused ajaloo õppimisest, sh ühe ajalooõpetaja mured ja rõõmud. Toome välja ka mõned põnevad videolood doktorantidelt ja teadlastelt, mis annavad aimu, milliste küsimustega teadlased tegelevad ja milline nende tööelu on.

17. novembri infokirjast leiab Indrek Riigori ülevaate konverentsist „Olnu on ikka veel täna“, intervjuu septembris doktoritöö kaitsnud Viktors Dāboliņšiga. Ajaloo õppimisest kirjutavad doktorandid Eli Pilve ja Silver Loit. Samuti leiab infokirjast ülevaate uuemast ajalookirjandusest, mõned põnevad videolood ja raadiosaated meie inimestega.

17. mail saadeti koolidele infokiri "Miks õppida ajalugu?", mis kutsub vaatama kõrghariduspäeva "Õpi Tartus!" raames valminud videot ajaloo õppimisest ja osalema TÜ virtuaalsel sisseastumise infopäeval. Samuti saab lähemalt lugeda sisseastumise, õppimise ja teadustöö kohta: kuidas õppima tulla, erialade tutvustused, täpsemalt arhiivindusest, kunstiajaloost, Archemy uurimisrühmast, kolmeosalisest videote seeriast "Ajahammas", rahvusvahelisest konverentsist "Viikingid enne viikingeid - mis saab edasi?" ja uuest ajaloo õpikust 9. klassile.

17. novembril saadeti koolidele infokiri "Miks õppida ajalugu?", kust leiab lood ajaloo õppimisest ja õpetamisest (Rasmus Kagge, Kristin Kongi, Lauri Kann ja Ilmar Tammisto) ning teadlase töö mitmekülgsusest ("Rõuge muinastalu ja eksperimentaalarheoloogia", "Mööda maailma mäluasutuste uurimissaale rännates"), intervjuud teadlastega, tudengite reisikirjeldused, taskuhäälingud jm saated ning info selle kohta, kuidas ajalugu õppima tulla (erialade kirjeldused, tähtsamad üritused, sh sisseastumiste ajakava).