Autor:
Ragnar Vutt

Ajaloo ja arheoloogia instituut

Meie instituut on rahvusvaheliselt tunnustatud teaduskeskus, kus uuritakse Eesti ja naabermaade minevikku kiviajast tänapäevani. Hinnatud õppejõud õpetavad ajalugu, arheoloogiat, kunstiajalugu ja arhiivindust ning koolitavad ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajaid. 

Instituudil on erialased koostöösidemed teaduskeskustega nii kodu- kui ka välismaal. Viimastest on tihedam koostöö ülikoolidega Saksamaal, Soomes, Rootsis, Suurbritannias ja Lätis.

Osakonnad

Instituudi infokirjad

2022. aasta algusest saadetakse kord kuus välja insituudi infokirja, milles kajastatakse töötajate ja tudengite jaoks olulisi teemasid. Infokirja saadetakse eelkõige töötajatele ja tudengitele, kuid sellega on võimalik liituda ka teistel huviliselt, kes soovivad end instituudi tegevusega kursis hoida. Kaks korda aastas saadetakse eraldi infokiri ka koolidele "Miks õppida ajalugu?".

Loe lähemalt

Nõukogud

Koostööpartnerid

Kontakt

Siit leiad järgmist kasulikku infot: töötajate nimekiri, õppehoonete asukohad ja lahtiolekuajad, virtuaaltuur, pangaandmed jms.

Loe lähemalt

Õigusaktid ja dokumendid

Ajaloo õpetamise ajalugu

 Fotol TÜ teadusteo auhinna saajad (vasakult paremale): Karl Pajusalu, Kristiina Tambets, Valter Lang, Sandra Sammler ja Mari Tõrv. Pildilt puudub Silvia-Kristiin Kask. Foto: Andes Tennus

Veebileht "Eesti juured" sai Tartu Ülikooli teadusteo auhinna

Foto on illustratiivne

Ülevaade ajaloo ja arheoloogia doktorantide konverentsist

Tallinna Linnaarhiiv

Väljasõit Tallinna Linnaarhiivi