Andres Tennus

Tartu Ülikooli teenetemärkide kavaleride hulgas on ka mitmed instituudi töötajad

28. oktoobril kinnitas Tartu Ülikooli senat 2022. aasta teenetemärkide kavalerid. Ülikoolisisese kõrgeima tunnustuse, Tartu Ülikooli suure medali saajate hulgas oli kunstiajaloo professor Juhan Maiste. Ka muude teenetemärkide kavaleride hulgas on lisaks veel kuus instituudi töötajat. Teenetemärgid andis rektor pidulikult üle 25. novembril.

Juhan Maiste

Tartu Ülikooli suure medali pälvinud Juhan Maiste on kunstiajaloo professor, esseist ja poeet. Lisaks pikaaegsele õppetööle Tartu Ülikoolis, Eesti Kunstiakadeemias ja Eesti Maaülikoolis on ta olnud külalisprofessor Rooma, Helsingi, Turu jt ülikoolides. Akadeemilise tegevuse kõrval on ta olnud kirglik muinsuskaitse eestkõneleja ning seisnud Eesti mõisakultuuri talletamise ja säilitamise eest. Maiste on Läti Teaduste Akadeemia audoktor ja Eesti Maastikuarhitektide Liidu auliige.

Tartu Ülikooli aumärgi said Kristel Kajak, Ester Oras, Anu Ormisson-Lahe, Aigi Rahi-Tamm ja Marten Seppel.

Teenetemärgi „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ sai Tiit Rosenberg.

Loe pikemat uudist Tartu Ülikooli kodulehelt, kust leiab ka kavaleride täispika nimekirja.

Rektor andis ülikooli teenetemärgid pidulikult üle 25. novembril, allpool leiad fotod meie inimestest autasu vastu võtmas. Sündmuse täieliku fotogalerii leiad siit. Teenetemärkide üleandmist saab järelevaadata siit.

Tartu Ülikooli teenetemärgiga tunnustamise ettepanekuid võivad teha kõik ülikooli liikmed. Selleks tuleb kandidaadi nimi ja lühike põhjendus esitada ülikooli kodulehel. Suure medaliga tunnustamise otsuse teeb senat oma oktoobrikuu istungil; medali, tänutähe, aumärgi ja teenetemärgiga „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ tunnustamise otsustab rektor vahetult pärast senati istungit.