Maarja Roosi

Avatakse Eesti esimesele rahvahääletusele ja religioonialasele haridusele pühendatud näitus

Tänavu veebruaris möödub 100 aastat esimesest rahvaalgatuslikust referendumist Eestis, millega sooviti taastada usuõpetus algkoolides.

Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituudi õppehoone (Lossi 3) fuajees avatakse 17. veebruaril kell 16.00 näitus „100 aastat esimesest rahvahääletusest. Religioonialane haridus enne ja nüüd“.

Stendidelt saab uudistada pilte ja dokumente, mis ilmestavad toonaseid sündmusi. Samuti saab teada religioonialase õppe korraldamisest Euroopas ning tänases Eestis.

Kõik huvilised on oodatud!

Näituse kujundaja: Riina Sildvee.

Veebikursus "Etnogeneesi arheoloogia"

Huvilistel on võimalik osaleda vabakuulajana „Etnogeneesi arheoloogia“ veebikursusel

Ameerika suursaadikud Euroopa suuremates riikides pidasid nõu president Rooseveltiga. Vasakult paremale: William C. Bullitt, Sumner Welles, Hugh R. Wilson, William Phillips. Library of Congress Prints and Photographs Division Washington, D.C.

Professor Eero Medijainen räägib murrangutest rahvusvahelises ajaloos 1930. aastate alguses