Autor:
Angelina Pjatkovskaja

Balti teadusajaloo ja -filosoofia konverents 2024

Balti teadusajaloo ja -filosoofia konverents toimub 13.–15. juunil 2024 Tartus. Konverentsi keskseks teemaks on teadusinstrumendid, mis on seotud ka Tartu tähetornis asuva Fraunhoferi refraktori 200. sünnipäevaga, tegemist on oma ajas väga olulise tehnilise uuendusega. Täpse päevakava ja registreerumise leiab konverentsi kodulehelt. Registreerumine on avatud 31. maini 

Konverentsi avamisele 13. juunil kell 9.45 ja kahe kutsutud esineja ettekannetele TÜ Muuseumi Valges saalis on oodatud ka kõik üliõpilased ja ülikooli töötajad eelneva registreerimiseta. Kutsutud esinejad ja ettekanded on:

  • Gudrun Wolfschmidt „Cultural Heritage of Observatories and Instruments in the Baltic”
  • James Ladyman „Scientific Empiricism: Epistemic Privilege for Data not Sense Data”.  

Registreermistasu on ülikooli töötajatele kogu konverentsiks 80 eurot, üliõpilastele 60 eurot, osalemine ainult ühel päeval maksab 30 eurot. Hinnas sisalduvad kohvipausid ja vastuvõtt esimesel konverentsiõhtul tähetornis. Eraldi on konverentsi õhtusöögi tasu, mis on 20 eurot. Pidulik konverentsi õhtusöök on 14. juunil TÜ Muuseumi Valges saalis.   

Konverentsi korraldavad Teadusajaloo ja teadusfilosoofia Eesti Ühendus (TTEÜ), Tartu Ülikooli Muuseum, Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool. 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
mikrofon

30 aastat välisministri kõnet

Rosario Napolitano

Rosario Napolitano räägib Itaalia ja Eesti vahelistest diplomaatilistest suhetest kahe maailmasõja vahel

Tartu piiskopkond, 1224–1558. Kõige võimsam territoorium

Sarja „Võimukeskused“ teine väljaanne räägib Tartu piiskopkonnast kui Liivimaa kõige võimsamast territooriumist