Eesti Noorte Teaduste Akadeemiasse kuulub 11 Tartu ülikooli teadlast

4. jaanuaril 2017 alustas Eesti Teaduste Akadeemia juures tegevust Eesti Noorte Teaduste Akadeemia, mille 29 asutajaliikme seas on üksteist Tartu ülikooli teadlast.

ENTA eesmärk on toetada silmapaistvate noorte teadlaste omavahelist koostööd, aga ka koostööd Eesti Teaduste Akadeemia akadeemikutega ja rahvusvaheliste noorteadlaste ühendustega.

• Peeter Espak, võrdleva usundiloo vanemteadur, usuteaduskond
  • Karin Kogermann, füüsikalise farmaatsia dotsent, farmaatsia instituut
  • Heisi Kurig, füüsikalise ja elektrokeemia teadur, keemia instituut
  • Äli Leijen, õpetajahariduse professor, haridusteaduste instituudi juhataja
  • Lili Milani, farmakogenoomika vanemteadur, Eesti geenivaramu
  • Ester Oras, analüütilise ja füüsikalise keemia teadur, keemia instituut; laboratoorse arholoogia teadur, ajaloo ja arheoloogia insituut
  • Priit Purge, treeninguteaduste teadur, sporditeaduste ja füsioteraapia instituut
  • Tuul Sepp, loomaökoloogia teadur, ökoloogia ja maateaduste instituut
  • Andra Siibak, meediauuringute professor, ühiskonnateaduste instituut
  • Leho Tedersoo, bioloogiliste interaktsioonide ökoloogia vanemteadur, loodusmuuseum
  • Elmo Tempel, astrofüüsika teadur, füüsika instituut

Vaata Eesti Noorte Teaduste Akadeemia erilehte ERR Novaatoris.

Loe ka ETA presidendi Tarmo Soomere arvamuslugu 6. jaanuari Postimehest "Milleks meile juuniorakadeemikud?".