Kultuuri elutööpreemia pälvis emeriitprofessor Jaak Kangilaski

Vabariigi Valitsus otsustas tänavuse riikliku kultuuri elutööpreemiaga tunnustada Tartu Ülikooli emeriitprofessorit kunstiajaloolast Jaak Kangilaskit. Koos temaga pälvisid elutööpreemia ka arhitektuuriakustik Linda Madalik ning tõlkija ja literaat Mati Sirkel.

Kunstiajaloolane Jaak Kangilaski on kunstiteaduse väljal töötanud alates 1963. aastast. Ta on arvukate kunstiajaloo raamatute ja artiklite autor, tänapäeva Eesti üks nimekamaid kunstiteadlasi, teenekamaid kunstiajaloolaste ja kunstnike õpetajaid ning kunsti populariseerijaid. Ta on kirjutanud mitmeid kunstiajaloo õpikuid ja ülevaateteoseid ning andnud suure panuse kunstiajaloo õpetamisse nii ülikoolides kui ka kooliõpilastele. Kangilaski on olnud Eesti Kunstiakadeemia rektor ja Tartu Ülikooli prorektor. Jaak Kangilaski esitasid elutööpreemia kandidaadiks Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Eesti Kunstnike Liit ning Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing.

Kultuuri elutööpreemia suurus on 64 000 eurot.

Loe ka Postimehes ilmunud artiklit. Rohkem teavet riigi kultuuri- ja spordipreemiate kohta on Kultuuriministeeriumi kodulehel.

Pildil Tartu Ülikooli emeriitprofessor Jaak Kangilaski. Foto autor Andres Tennus.

Canva

Janet Laidla sai AABSi alustava teadlase uurimisgrandi