Ajakirja kaanepilt

Keele ja Kirjanduse aastaauhinna saajate hulgas on Janet Laidla ja Mart Kuldkepp

Kolmapäeval kuulutati Eesti Teaduste Akadeemia saalis välja Keele ja Kirjanduse aastaauhindade saajad 2023. aastal ilmunud kirjutiste eest. Võitjate hulgas on sel aastal koguni kaks ajaloo ja arheoloogia instituudi töötajat: Eesti ajaloo lektor Janet Laidla ja külalisprofessor Mart Kuldkepp.

Ajakirja Keel ja Kirjandus aastaauhindadel on neli kategooriat: keeleteadus, kirjandusteadus, kultuuriuuringud ja folkloristika ning lühitekst.

Kultuuriuuringute ja folkloristika valdkonna auhinna võitis Janet Laidla artikli Eesti Kirjameeste Selts ja naised“ eest, mis uurib arhiiviallikate ja 19. sajandi trükiste põhjal naiste osa aastatel 1872–1893 tegutsenud Eesti Kirjameeste Seltsis.

Lühiteksti auhinna võitis Londoni Ülikooli Kolledži Eesti ja Põhjamaade ajaloo professor ning Tartu Ülikooli väliseesti külalisprofessor Mart Kuldkepp arvustusega „Tammsaare ja sõda” A. H. Tammsaare aastatel 1914–1919 kirjutatud esseistikat koondavale raamatule „Sõjamõtted“, mis ilmus „Eesti mõtteloo” sarjas Ilmamaa kirjastusel.

Loe lähemalt ürituse ja teiste auhinna saajate kohta siit.

David Reynolds

Cambridge'i ülikooli professor David Reynolds esitleb raamatut Churchillist

1. mai 2004 Tammsaare pargis

Meie valik ja selle tagajärjed: 20 aastat Euroopa Liidus