Autor:
Canva

Kestlikkuse infokiri pakub ülevaadet eri teadusvaldkondade teadusuudistest ja üritustest

Aprilli keskel ilmus Tartu Ülikooli esimene kestlikkuse infokiri, mis toob kord kvartalis lugejani kestlikkusega seotud teadusuudised, lugemissoovitused ja ürituste info, käsitledes eri teemasid nii looduskeskkonna, ühiskonna, tervise kui ka kultuuri ja keele vaatenurgast.

Kestlik areng tähendab tasakaalupunkti otsimist ühiskonna vajaduste rahuldamisel Maa taluvuspiiridest lähtudes nii, et seda ei tehtaks tulevaste põlvkondade toimetuleku arvelt. Selleks on vaja eri elualade ja teadusvaldkondade koostööd ühiskondlike, kultuuriliste, ökoloogiliste ja tehnoloogiliste süsteemide muutmisel ja hoidmisel.

Tartu Ülikooli kestliku arengu keskus edendab teadusaladevahelist koostööd nii õppe- kui ka teadustöös. Uus infokiri toetab seda algatust, tuues kokku kestlikkusega seotud teemakäsitlusi eri valdkondadest ja tutvustades neid peale ülikoolipere ka ülikoolivälistele partneritele.

Värskes numbris on Tartu Ülikooli teadlased edastanud kaheksa olulist sõnumit ja käsitlenud üheksat pakilist kliimamuutustega seotud vajadust, millega tuleks Eestis kohe tegeleda. Samuti on esitatud Tartu planeerimiskonverentsil enim kõlama jäänud mõtted ja järelvaadatavad ettekanded. Veel kutsutakse infokirjas osalema avalikus loengusarjas, mille keskmes on kestlikkus, liikuvus ja mõnus linnaruum.

Tutvu värske infokirjaga ja selle saamiseks sisesta tellimisvormi oma e-posti aadress.

Suvise infokirjani
Mitmekesisuse nädal

Esimest korda tähistasid kuus Eesti ülikooli mitmekesisuse nädalat üheskoos

Naised

Tartus luuakse Läänemere maade naisajaloo võrgustik

Naised teaduses kleepsud laual

Tartu Ülikoolis peetakse teemanädalat „Naised teaduses“ ja arutletakse teadust kimbutavate sookollide üle