Normal 0 21 false false false ET X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}
Tartu Ülikooli rahvusvahelises suveülikoolis on juuli algusest augusti lõpuni kavas 11 programmi, mille teemad ulatuvad kultuurisemiootikast ja keeleõppest kaitsepoliitikani. Iga-aastaste traditsiooniliste programmide kõrval saab tänavu osaleda kahes uues programmis: „Lähis-Ida ja Aasia: sarnasused ja erinevused“ ning „Haridusuuendused kiire tehnoloogilise innovatsiooni ajastul“.
Aasia ja Lähis-Ida teemadele pühendatud suveülikool on mõeldud nii rahvusvahelistele kui ka Eesti üliõpilastele, et tuua kokku Aasia-huvilised kõikidelt kontinentidelt ning soodustada uute teadmiste omandamist multikultuurses klassiruumis. „On äärmiselt vajalik tuua akadeemiline mõttevahetus neist piirkondadest Tartu Ülikooli, kaasates eri kultuuridest pärit õppijaid ja lektoreid, kelle perspektiivid ning akadeemiline taust rikastavad üksteist,“ kommenteeris TÜ Aasia keskuse juht Elo Süld. Ta lisas, et ühtlasi on tänavune suveülikool hea võimalus teavitada huvilisi 2019. aasta sügisel algavast Aasia-teemalisest magistriprogrammist.
Rahvusvahelise suveülikooli peaspetsialisti Laura Roobi sõnul oli kandidaatide seas äärmiselt populaarne programm „Haridusuuendused kiire tehnoloogilise innovatsiooni ajastul“, kuhu esitati esimesel toimumisaastal üle 90 avalduse. „Selline huviliste hulk näitab, kui aktuaalne ja vajalik on see teema peale Eesti ka mujal maailmas,“ lisas Roop.
Suveülikooli tuleb sel aastal Eestisse õppijaid ligikaudu 30 riigist üle maailma. Esindatud on näiteks Luksemburg, Saksamaa, Kreeka, Itaalia, Soome, Kanada, Malaisia, Jaapan, Hiina ja Hong Kong.
Tänavu sai Tartu Ülikooli suveülikoolis õppimiseks stipendiumi 27 osalejat. Neist 20 pälvis Välisministeeriumi arengukoostöö stipendiumi ning seitse SA Archimedese „Riikliku välisriikide üliõpilaste, teadlaste ja õppejõudude stipendiumide“ programmi stipendiumi. Stipendiaadid on pärit USA-st, Ukrainast, Venemaalt, Hiinast, Albaaniast, Iraanist, Gruusiast, Moldovast ja Valgevenest. Lisaks on Saksamaalt pärit osalejatele toeks Saksa Akadeemilise Vahetusteenistuse (DAAD) stipendiumiprogramm „Go-East“.
Stipendiumite toel on võimalik läbida programmid „Sotsiaalne dimensioon: Eesti ärikeskkond ja Euroopa ning Venemaa suhted“, „Sotsiaalne dimensioon: Euroopa ning Venemaa suhted ja Balti regionaalne julgeolek“, „Haridusuuendused kiire tehnoloogilise innovatsiooni ajastul“, „Juri Lotman ja kultuurisemiootika“ ja „Eesti keel inglise keele baasil“.
Tartu Ülikooli rahvusvaheline suveülikool tähistab 2018. aastal 20. sünnipäeva. Esimest korda korraldati rahvusvahelised suvekursused 1998. aastal ning sellest ajast alates on suveülikool olnud üks võimalus tutvustada Tartu Ülikooli õppe- ja teadustegevust õppijatele väljastpoolt Eestit.
Lisainfo: Laura Roop, Tartu Ülikooli rahvusvahelise suveülikooli peaspetsialist, 5349 0995, laura.roop@ut.ee