Pärtel Piirimäe: globaalsete probleemide lahendamine nõuab humanitaarteadlaste panust

Tartu Ülikooli mõtteloo professor Pärtel Piirimäe sõnul ei ole ennast õigustanud 20. sajandil levinud veendumus, et tehnoloogia kiire areng lahendab enamiku maailma probleemidest.

Seda tõestab nii looduse järjest halvenev seisund kui erinevad relvakonfliktid, mida tehnoloogia areng ei ole suutnud ära hoida ega lahendada. Ülemaailmsete probleemidega võitlemine nõuab ka sotsiaal- ja humanitaarteadlaste panust, sest nende keskmes on inimene, tema ideed ning otsused ja neid mõjutav kultuur. Piirimäe tõstab esile Wilhelm von Humboldti sõnastatud haridusideaali, mille järgi peaks inimene lisaks erialastele teadmistele olema ka üleüldiselt laia silmaringiga väärikas kodanik.

Loe artikli täisversiooni Postimehe arvamusveebist