Pixabay

Septembris toimub Tartus rahvusvaheline biomolekulaarse arheoloogia konverents

13.–15. septembril toimub Tartus rahvusvaheline biomolekulaarse arheoloogia konverents "New Horizons in Biomolecular Archaeology" (ISBA10). Korraldustiimi kuuluvad Tartu Ülikooli genoomika instituut, keemia instituut ning ajaloo ja arheoloogia instituut.

Biomolekulaarne arheoloogia on kasvava tähtsusega teadusharu, mis uurib ja analüüsib vanu, arheoloogilistelt leidudelt eraldatud biomolekule (nt proteiinid, lipiidid, süsivesikud, DNA). Ühe näitena võib tuua potikildudelt eraldatud lipiidid, mille abil on võimalik uurida muistset toitumist.

ISBA10 on juba kümnes rahvusvaheline biomolekulaarse arheoloogia konverents, mis koondab teemaga seotud uurijaid. Esimene nimetatud konverents toimus 2004. aastal Hollandis. Konverents toimub esimest korda Eestis, 2021. aastal toimus see Prantsusmaal, Toulouse'is. 2022. aastal asutati ISBA ka akadeemilise seltsina: International Society for Biomolecular Archaeology (Biomolekulaarse Arheoloogia Rahvusvaheline Selts). Seltsi kodulehe leiab siit

Teese saab esitada 15. märtsini 2023. Konverentsile registreerumine algab 2023. aasta märtsis.

Lisateave: isba2023@ut.ee, isba2023.scientific@ut.ee

Konverentsi koduleht: https://isba10.ut.ee/

Vilnius

Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine