Tartu Ülikool ootab gümnasiste lahtiste uste päevale

Vähem kui nädala pärast, 26. veebruaril toimub Tartu Ülikooli lahtiste uste päev ja ülikoolilinnakuga tuleb tutvuma arvukalt gümnasiste üle Eesti. Noored saavad osaleda inspireerival konverentsil, uudistada infoküllast erialade messi, küsida nõu akadeemilise testi infotunnis, osaleda põnevates töötubades ning kohtuda õppejõudude ja üliõpilastega.

„Lahtiste uste päev on noortele imehea võimalus tutvuda huvipakkuvate erialadega sellises vormis, nagu neile sobib. Näiteks on võimalus osaleda töötubades, koguda infot erialade messil või hoopis rääkida mõne õppejõu või üliõpilasega,“ ütles lahtiste uste päeva projektijuht, ülikooli turundusspetsialist Marleen Otsus. „Loodan, et noored saavad päeva jooksul julgus- ja kindlustunde ning vajaliku info, et kandideerida ülikooli meelepärasele erialale.“

Konverentsil räägitakse ülikooli astumisest mitme nurga alt. Konverentsi juhatab Tartu Ülikooli informaatika eriala esimese kursuse üliõpilane Tarmo Pungas. Tulevasi kandideerijaid tervitab rektor Toomas Asser ja ülikooli vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma annab ülevaate vastuvõtutingimustest.

Esmakursuslaste aruteluringis räägivad oma aastatagusest sisseastumiskogemusest ja jagavad asjakohaseid nõuandeid ajakirjanduse ja kommunikatsiooni tudeng Christina Värno, füüsikat, keemiat ja materjaliteadust õppiv Airiin Liisbet Strandson ning eesti ja soome-ugri keeleteaduse üliõpilased Maksim Kolossov ja Alina Smirnova.

Konverentsi lõpetab vilistlaste aruteluring, kus kõneldakse kõrghariduse kasulikkusest ja eriala valimisest. Arutelus osalevad Vanemuise teatri juht Kristiina Alliksaar, kes on lõpetanud Tartu Ülikooli kultuurikorralduse erialal, tarkvaraettevõtte Mooncascade kaasasutaja Asko Seeba, kes on õppinud arvutiteadust, Rakendusliku Antropoloogia Keskuse uuringute juht ja juhatuse liige Helleka Koppel, kes on omandanud magistrikraadi etnoloogia erialal, ning Advokaadibüroo NOVE advokaat Triin Tiru, kes on õppinud õigusteadust.

Erialade sobivust võivad gümnasistid proovida lahtiste uste päeva töötubades, mis toimuvad ülikooli eri hoonetes. Töötoad täituvad kiiresti, kuid ülikooli veebilehel saab veel registreeruda viimastele vabadele kohtadele.

Kõik, kes soovivad tagada endale koha Tartu Ülikoolis juba kevadel, on oodatud akadeemilise testi infotundi. Seal saab tutvuda testi ülesehituse ja põhimõtetega, mille alusel testi sooritanuid ülikooli vastu võetakse, ning teha näidisülesandeid.

Tartu Ülikooli ja Swedbanki koostöös on tellitud tasuta eribussid, mis toovad huvilised kohale Tallinnast, Jürist, Paidest, Põltsamaalt, Narvast, Sillamäelt, Jõhvist, Pärnust ja Viljandist. Bussile tuleb kindlasti registreeruda. Õhtul saavad osalejad eribussiga ka koju tagasi.

Tutvu lahtiste uste päeva kavaga veebilehel ut.ee/lahtised-uksed ja jälgi üritust ka Facebookis.

Lisateave: Marleen Otsus, Tartu Ülikooli turundusspetsialist ja lahtiste uste päeva projektijuht, 5668 1613, marleen.otsus@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja
tel +372 737 5681
mob +372 5307 7820