Tartu Ülikooli ajalooring tähistab oma 70. aastapäeva

25. märtsil  algusega kell 11.00 toimub Eesti Üliõpilaste Seltsi majas Tartu Ülikooli Ajalooringi 70. aastapäevale pühendatud tudengikonverents, kus üliõpilaste kõrval esinevad ka Eesti Rahva Muuseumi direktor Tõnis Lukas ja Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm.

Tartu Ülikooli bakalaureuse- ja magistriastme tudengid esitavad ettekandeid muinasaegsete eestlaste toidulauast, keskaegsetest palveränduritest Eestimaal ning 20. sajandi poliitikast ja kultuurist. Tõnis Lukas jutustab Ajalooringi ajaloost, oma kogemusi ringi tegevusest jagab Mart Kalm.
Konverentsile on oodatud kõik praegused ja endised Ajalooringi liikmed, kaasaelajad, sõbrad ja huvilised. Soovitame eelregistreerida.

Täpsem info ja registreerimine ajalooring.ut.ee/ajalooring-70

Ajalooring 70 tudengikonverentsi toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu, Argo kirjastus, Tartu Ülikooli Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond, Tartu Ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituut, Tartu Ülikooli Humanitaartudengite Ühing ning Tartu Ülikooli Üliõpilaskonna Sihtasutus

Tartu Ülikooli Ajalooring on erialaselts, mis koondab TÜ ajaloo ja arheoloogia instituudi üliõpilasi. Ajalooringi peamine eesmärk on ajaloo ja arheoloogia instituudi siseste suhete tugevdamine nii läbi üliõpilaste omavahelise läbikäimise tihendamise kui õppejõududega tutvumise. Ajalooringi asutamiskoosolek toimus 25. märtsil 1946, misjärel olid ringi peamisteks tegevusvormideks ettekandekoosolekud, kevadised teaduskonverentsid ning ühe- ja mitmepäevased ekskursioonid ajalooliselt olulistesse paikadesse.