Teeme ülikooli digiprügist puhtaks!

25. jaanuaril algab ülikoolis digikoristusnädal, mille eesmärk on teha korda oma digielu ja kustutada seadmetest kogu tarbetuks muutunud info. Digikoristusnädal lõpeb 29. jaanuaril, kui toimub üle-eestiline digitaalne koristuspäev.

Tartu Ülikool soovib organisatsiooni toimimises näidata aina enam eeskuju keskkonnateadliku käitumisega. Püüdlemine keskkonda säästva organisatsioonikultuuri poole on eesmärk, mille ülikool on sõnastanud oma uues arengukavas ja mille suunas saame igaüks iga päev väikseid samme astuda.

25.–29. jaanuarini toimuval digitaalsel koristusnädalal saab igaüks anda oma osa CO2 jalajälje vähendamise heaks, kui kustutame kasutatavatest seadmetest vanu faile, andmeid, dokumente jms, mis on aja jooksul muutunud digitaalseks prügiks. Näiteks keskmine e-posti konto kasutaja saadab aastas nii palju kirju, et selle mõju keskkonnale on võrdne rohkem kui 300-kilomeetrise autosõiduga.

Digikoristusnädalal jagame ülikoolipere liikmetele teavet ja juhiseid, miks ja kuidas vabaneda digitaalsest prügist, ning tutvustame põnevaid fakte ülikooli digisisu kohta.

Tehkem koos ülikool digiprügist puhtaks ja näidakem keskkonnateadliku käitumisega eeskuju!

Lisateave: Imre Lall, Tartu Ülikooli taristutalituse juhataja, 737 5381, imre.lall@ut.ee