Riina Rammo. Mikroskoobiga tehtud foto.

10.–12. märtsil toimub arheoloogia osakonnas tekstiiliuurijate häkaton

10.–12. märtsil toimub arheoloogia osakonnas EuroWeb COST projekti raames kümne osalejaga Digital Atlas Hackathon, mis on juba kolmas sellenimelise kohtumiste sarjas.

Ürituste eesmärk on kanda Euroopa digitaalsele kaardile kultuuriväärtusega tekstiiliesemeid ja nendega seotud teavet võimalikult paljudest riikidest. Osalejad saabuvad Norrast, Soomest, Leedust, Rumeeniast ja Portugalist. Kahepäevase intensiivse töö tulemusena saavad muuhulgas kaardile kantud Eesti arheoloogilised leiud ja ajaloolised esemed.

Sellega seoses on 10.–11. märtsil arheoloogia osakonnas liikumas tavapärasest rohkem rahvast. TÜ poolt korraldab üritust Riina Rammo ja Kerttu Palginõmm, kes on EuroWeb COST projekti Eesti esindajad.

David Reynolds

Cambridge'i Ülikooli professor David Reynolds esitleb raamatut Churchillist

Vilnius

Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine