Pixabay

Artiklikonkursi Teadus Vikipeediasse võitjad on selgunud

Ajaloo ja arheoloogia instituudi doktorant Monika Reppo on artiklikonkursi Teadus Vikipeediasse üks võitjatest. Konkurss toimus eelmise aasta lõpus ja selle eesmärk oli eestikeelse teaduse populariseerimine ja eesti teaduskeele edendamine.

Intervjuus Wikimedia Eestile ütleb Monika Reppo, et tema esimene kokkupuude Vikipeediaga jääb paarikümne aasta tagusesse aega ja esimesed muudatused Vikipeedias tegi ta 2010. aastal. Monika Reppo koostas konkursi tarbeks uued artiklid võsaklaasist ja vaaliklaasist.

Artiklikonkursi Teadus Vikipeediasse auhinnafond oli 4000 eurot, millest pool läks sotsiaal- ja humanitaarteaduste valdkonna artiklitele ning teine pool loodus- ja täppisteaduste ning meditsiinivaldkonna artiklitele. Konkursist võttis osa 15 autorit 26 artikliga. Võistluse tingimuste, žürii ja võitjate kohta saab täpsemalt lugeda siit.

Paris