pxfuel

Fred Puss: kas vanaema rääkis tõtt?

Eesti Keele Instituudi leksikograaf-nooremteadur ja ajaloodoktorant Fred Puss kirjutab sellest, kuidas perepärimused nimede kohta ei pruugi alati tõele vasta. Ta toob näiteid nii enda kui ka teiste sugupuust, kuidas eksituse tõttu on läinud liikvele värvikad lood esiisade nimedest, päritolust. Selleks, et välja selgitada, kas suguvõsas levinud juttudel tõepõhi all on, tuleb appi võtta arhiividokumendid ja erialane oskusteave. Millal sai alguse allikapõhine ajaloouurimine ja milliseid näiteid Fred Puss toob, saab lugeda Postimehest.

Paris