TÜ Ajalooringi fotokogu

Ilmus ajalooringi ajakirja Muna esimene number

1. aprillil ilmunud ajakirjas Muna on artiklid tudengite uurimistöödest, ajalooringi ja arheoloogide tegemistest ning ka natuke nuputamist ja nalja. Ajakirja väljaandja on Tartu Ülikooli Ajalooring.

TÜ ajalooring on erialaselts, mis koondab peaasjalikult ajaloo ja arheoloogia instituudi üliõpilasi. Ring peab oma eesmärgiks üliõpilaste omavahelise läbikäimise mitmekesistamist ning õppejõududega sideme hoidmist. Meie traditsiooniliste ürituste hulka kuuluvad sügis- ja kevadreis, mälumängud, lauamänguõhtud, ajalooringi konverents ja linnatuurid. Seisame ka selle eest, et tudengitel oleks võimalikult hea ülevaade ajaloomaastikul toimuvast, selleks kutsume oma kokkusaamistele rääkima õppejõude, tegevajaloolasi, korraldame muuseumikülastusi jpm.

Oleme kogukond, kus omakeskis võib tekkida väga lennukaid ideid, ning ühiselt suudame ka need ellu viia. Üheks näiteks on tudengite oma ajakirja Muna väljaandmine. Idee Muna loomiseks tekkis 2022. aasta sügisel, kui pärast ajalooringi kokkusaamist lõõpis tuumikgrupp, et peaks tegema oma Tuna (üks juhtivaid ajalooalaseid ajakirju), nii saaks iga tudeng artiklikirjutamises käe valgeks. Samas leiti ühisel kokkuleppel, et teemad peaksid olema lustakamad ja lubama sellist kirjutamisstiili, mida akadeemilise eesti keele tunnis ei õpetata. Nii valmiski Muna 1. aprilliks ja nagu ühest õigest ajalooajakirjast ikka, saab leida mitu originaalset uurimistööd ajaloost (nt Eesti arvutimängude ajaloost) ja arheoloogiast, kokkuvõtteid tudengite seiklusrikkast elust, allikapublikatsiooni ning isegi naljarubriigi ja nuputamisnurga.

Ajakirja Muna saab lugeda siit.

Hanna-Riin Karu

Arvutused

Rahvusvaheline teadlaste rühm arvutas Balti riikide ajaloolist sisemajanduse koguprodukti

Õnnesoovid