Autor:
teenetemärk, Valgetähe V klass (ERM D 85:17/ab); Eesti Rahva Muuseum

MTÜ Aitan Kaitsta eestvedaja Jaana Ratas sai presidendi teenetemärgi

6. veebruaril selgusid riiklike teenetemärkide saajad. Vabariigi President tunnustas ajaloo ja arheoloogia instituudi töötajat Jaana Ratast Valgetähe V klassi teenetemärgiga.

Jaana Ratas veab koos samuti teenetemärgi saanud Anu Lensmentiga MTÜ-d Aitan Kaitsta. See on kodanikualgatus, mille eesmärgiks on Ukraina kaitsjate aitamine, põhiline tegevus on varjevõrkude valmistamine. Tartu Ülikoolis on möödunud aasta kevadest alates varjevõrke punutud nii Jakobi 2 õppehoones kui ka Omicumis, oma panuse on andnud väga paljud ülikooli töötajad ja abilised väljaspoolt. Kaasa lüüakse ka hiljutises väljakutses: 20 000 ruutmetrit varjevõrke 24. veebruariks. Jaanuaris pälvisid Jaana Ratas ja Anu Lensment Eesti muuseumide aastaauhindade galal eriauhinna Ukraina heaks varjevõrkude valmistamise algatuse eest koos Rannarootsi Muuseumi, Vabamu ja Tartu Linnamuuseumi Laulupeomuuseumiga (loe üritusest lähemalt siit).

Jaana Ratas jääb tagasihoidlikuks ja mainib Postimehe uudisloos, et teenetemärk on saadud liiga vara, sest sõda ei ole veel võidetud".

President Alar Karis tunnustab riikliku teenetemärgiga sel aastal 167 inimest, loe pikemat uudist siit. Uudise teenetemärkide üleandmisest koos galeriiga leiab siit.

Paris Pin-Yu Chen

Paris Pin-Yu Chen räägib globaalsest lähenemisest rassile ja eugeenikale sõdadevahelises Eestis

Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand

Doktorandid humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna talvekoolis 2024

Algab kandideerimine vastloodud humanitaarteaduste erialadidaktika doktoriõppe kohale