Autor:
MTÜ Aitan Kaitsta

Tartu Ülikooli võrgupunujad osalevad kodanikualgatuse "Aitan Kaitsta" uues väljakutses

MTÜ Aitan Kaitsta on 24. jaanuariks Ukrainasse saatnud üle 16 000 ruutmeetri varjevõrke. Uus väljakutse on saata 24. veebruariks Ukrainasse 20 000 ruutmeetrit varjevõrke. Endiselt kogutakse võrgupunumiseks sobivaid materjale, sh riidevärve, ning villaseid kindaid ja sokke.

Väljakutsest võtavad osa Jakobi 2 ja Omicumi õppehoone võrgupunujad. Lisaks võrkudele valmistatakse ka kiivrikatteid.

Millal saab punuma tulla?

  • Varjevõrkude ja kiivrikatete punumine toimub Philosophicumis (Jakobi 2) igal kolmapäeval kell 16–20. Erandkorras ka sel neljapäeval, 2. veebruaril kell 16–20. 
  • Omicumis (Riia 23b/2) tööpäeviti kella 9–17.

Kogumiskast Jakobi 2 fuajees

Võrgu- ja kiivrikatete tegemiseks sobivaid materjale kogutakse Jakobi 2 fuajees olevasse kogumiskasti. Materjalidest sobib ühevärviline voodipesu, õhukesed puuvillased riided ja kangajäägid. Samuti otsime tikutulega taga tekstiilivärve – sobivad puuvillase tekstiilivärvid, aga saame kasutada ka villasele ja sünteetikale mõeldud värve (nt nõukaaegsed Orto värvid). Novembrist saati oleme kogunud ka täisvillaseid sokke, kindaid ja mütse nii meestele, naistele kui ka lastele. Samuti kogume villast lõnga, mida te ise ei vaja ega kasuta – neist saavad meie tublid vabatahtlikud kududa sokke ja kindaid Ukrainasse.

Töötukassa ametlik partner

Samuti on MTÜ Aitan Kaitsta nüüd Töötukassa ametlik partner, mis tähendab seda, et vabatahtlikel töötutel on võimalik nii Jakobi 2-s kui ka Omicumis varjevõrke punudes kolme kuu jooksul veidi taskuraha saada.  

Lisateave:
Kristel Kajak, kristel.kajak@ut.ee (Jakobi 2)
Kristiina Johanson, kristiina.johanson@ut.ee (Jakobi 2)
Signe Värvsigne.varv@ut.ee (Omicum)

Image
Väljakutse
Tõnu Tannbergi raamat

Ilmus kogumik „Ajalugu ei ole kunagi liiga palju"

Ajakirjanike vestlusring

Keerukate teemade selgitamisel on teadlased ajakirjanikele väga oodatud partnerid

Tuna

Ilmus ajakirja Tuna suvine number (nr 2/2024)