Canva

Janet Laidla sai AABSi alustava teadlase uurimisgrandi

Janet Laidla sai Balti Uurimuste Edendamise Ühingult (AABSilt) alustava teadlase grandi projekti „Women in academia on the move“ toetuseks. Projekt uurib, kuidas Eesti naised kasutasid sõdadevahelisel perioodil ära mitmete rahvusvaheliste naisorganisatsioonide stipendiume ja muid võimalusi oma karjääri edendamiseks.

Balti Uurimuste Edendamise Ühing hindas taotlejate teaduslikku potentsiaali ning kavandatava töö kvaliteeti ja teaduslikku tähtsust, seda eriti Balti uuringute seisukohast.

Projekti „Women in academia on the move: case study Estonia, 1919–1939“ tutvustus:
Akadeemiline mobiilsus ja rahvusvaheline võrgustik on teadlaste igapäevaelu oluline ja loomulik osa. Kuidas aga teadlasteks pürgijad sõdadevahelisel perioodil hakkama said ning millised võimalused olid neil akadeemiliseks mobiilsuseks ja võrgustike loomiseks? Projekt uurib, kuidas Eesti naised kasutasid sõdadevahelisel perioodil ära mitmete rahvusvaheliste naisorganisatsioonide stipendiume ja muid võimalusi ning püüdsid oma karjääri edendada rahvusvahelise võrgustiku loomise kaudu. AABSi stipendiumit kasutatakse Eesti arhiivide esmaste allikate täiendamiseks Euroopas ja USAs asuvate allikatega, et saada uurimisteemast terviklikum pilt.

Loe pikemat uudist AABSi kodulehelt. Tutvu ka teiste grandisaajatega.

Merle Karusoo

Tartu Ülikool ootab Rahvusmõtte auhinna kandidaate

20. septembrini saab esitada kandidaate teenetemärgiga tunnustamiseks.

20. septembrini saab esitada kandidaate teenetemärgiga tunnustamiseks

Valga linna 4. valimisjaoskonna agitaator I Keskkooli õpilane A. Peterson külastamas Nõukogude tänava nr. 48 maja elanikke, 1950. Foto autor: E. Lukin

Kristo Nurmis räägib propaganda ideedest 20. sajandil