Autor:
Kristel Kajak

Kiivrikatteid Ukraina sõduritele valmistatakse ka Jakobi 2 õppehoones

Image
Kiivrikatete valmistamine

Lisaks varjevõrkude punumisele tehakse Jakobi 2-s Ukraina sõduritele nüüd ka kiivrikatteid. Kiivrikatete metoodika on laias laastus sama mis võrkudel ehk oluline on hägustada kiivri tegelikku vormi ja raskendada sõduri sihikule võtmist. Kiivrikatte tegemisel lisanduvad siiski väikesed erisused võimalusel kasutatakse kergemaid kangaid ja lisatakse kohvikottidest pärit džuutkangast kiude, mis imiteerivad heina ja rohukõrsi. Osad ribad punutakse ja alusvõrgule kinnitatakse „heinatuuste“.

Kuna kiivrikatted on mõõdult oluliselt väiksemad (pinnalaotus 45 x 50 cm) kui võrgud (suurimad 5 x 10 m), saab neid igaüks mugavalt ka kodustes tingimustes valmistada. Oluline on seejuures sõjaväe- või näiteks jalgratturikiivri olemasolu. Ka õiges suuruses supipott ajab asja ära, kuid on muidki loomingulisi võimalusi. Facebooki grupis „Aitan kaitsta“ on olemas ka kiivrikatete valmistamise juhend.

Varjevõrkude ja kiivrikatete punumine toimub Jakobi 2 0-korrusel igal kolmapäeval kell 1620. Endiselt kogume sobivaid võrgu- ja kiivrikatte tegemise materjale Jakobi 2 fuajees olevasse kogumiskasti. Kiivrikateteks vajame looduslikust materjalist džuutkangast. Kui guugeldad džuudist kott/jämedam kotiriie, saad aimu, mis materjali me vajame. Lisaks vajame tekstilimaterjali (T-särke, triiksärke, voodilinu, mis on pigem õhukesed ja ühevärvilised/väikesemustrilised ning vajame endiselt ka igat sorti riidevärve.)

Foto ja plakati autor: Kristel Kajak

Image
Ukraina heaks
Valga linna 4. valimisjaoskonna agitaator I Keskkooli õpilane A. Peterson külastamas Nõukogude tänava nr. 48 maja elanikke, 1950. Foto autor: E. Lukin

Kristo Nurmis räägib propaganda ideedest 20. sajandil

Andres Tennus

Monika Reppo kaitseb doktoritööd „Glass and its makers in Estonia, c. 1550–1950: an archaeological study“

Street art of soldier with rocket launcher

Kas vaenlase tapmine saab olla eetiline? Oxfordi Ülikooli professor Jeff McMahan peab avaliku loengu õiglasest sõjast ja eetilistest dilemmadest sõjalises konfliktis