Canva

Meremuuseum kuulutas välja 2023. aasta parimate lõputööde konkursi võitja

23. veebruaril, Eesti Meremuuseumi asutamise päeval, kuulutati välja üliõpilastööde konkursi parimad Eesti merendusajaloo teemalised uurimistööd. Neljandat korda toimunud lõputööde konkursi võitjaks kuulutati Lisette Reinvarsi Tartu Ülikoolis kaitstud bakalaurseusetööga “Lootsi tänava laevavraki ehitus”. Eripreemia sai Taavi Aegi Kaitseväe Akadeemiast kaitstud lõputööga “Meremiinid Eesti kaitsekavades aastatel 1920-1940”.

Seekordsele preemiale kandideeris kokku neli bakalaureuseastme lõputööd. Nendest üks Tartu Ülikoolist ja kolm Kaitseväe Akadeemiast. "Komisjon tõi töö puhul esile Lootsi vraki head ehituslikku analüüs, mis on varustatud rikkalikult mitmesuguste tabelite ja originaalse fotomaterjaliga. Samuti juhiti tähelepanu asjalikule terminoloogiale ja erialase kirjanduse läbi töötamisele."

Meremuuseumi eesmärgiks on innustada noori üliõpilasi ja teadureid uurima Eesti rikkalikku merendusajalugu. Tegemist on senimaani võrdlemisi vähe läbi uuritud valdkonnaga, mistõttu paljud uurimused teostatakse esmakordselt. Loe pikemat uudist Eesti Meremuuseumi kodulehelt.

Lisette Reinvarsi tööd tunnustati kõrgelt ka detsembris Eesti Teadusagentuuri korraldatud üliõpilaste teadustööde konkursil. Loe lähemalt siit.

Ajaloolased

Ajaloo magistriõppe infotund 29. mail 2024

Poseidoni tempel Sounionis

Vanaaeglased korraldasid Ateenas antiigiteemalise doktorikooli