Autor:
Raamatu kaanepilt

Raamatu "Loomad keskaegse Liivimaa ühiskonnas ja kunstis" esitlus

1. märtsil algusega kell 17.00 toimub Jakobi 2-217 raamatu "Loomad keskaegse Liivimaa ühiskonnas ja kunstis" esitlus. Autoriteks on Juhan Kreem, Ivar Leimus, Anu Mänd ja Inna Põltsam-Jürjo. Raamatu väljaandja on Tallinna Ülikooli kirjastus.

Raamatu tutvustus: "Esmakordselt on Eesti keskaja ajaloo näitelavale tõstetud loomad – nii reaalselt eksisteerinud kui ka fantastilised elukad. Käsitletakse inimeste suhtumist loomadesse, loomade mitmesuguseid kasutusviise ning loomade kujutamist ja nende sümboolseid tähendusi kunstis. Raamatust saab teada, kuidas reguleeriti loomadega seonduvat keskaegsetes õigusnormides, milline oli hobuste roll Saksa ordus, milliseid eksootilisi ja kodumaiseid loomi valiti diplomaatilisteks kingitusteks, milline oli loomade tähtsus siinsete hansalinnade kaubanduses, millised loomad jõudsid eri seisuste toidulauale ja kuidas neid serveeriti. Eesti ja Läti kunstiteoste näitel käsitletakse loomakujutiste olulisust keskaegse inimese mõttemaailma peegeldajana ning religioossete ja humoorikate-õpetlike sõnumite edastajatena."

Uue raamatu kohta loe lähemalt ka Postimehe artiklist.

Esitlusel on võimalik raamatut ka soodushinnaga osta.

Raamatu üks autoreid, Anu Mänd, valiti hiljuti uueks Tartu Ülikooli kunstiajaloo professoriks. Loe lähemalt siit.

Image
Loomad keskaegse Liivima ühiskonnas ja kunstis

 


 

 

Näituse plakat, visandlikul illustratsioonil kujutatud hunti, kes sööb päikest

Näitus alkeemiast kutsub üles mõtisklema inimtekkelise muutuse üle kaasaegses maailmas

Valga linna 4. valimisjaoskonna agitaator I Keskkooli õpilane A. Peterson külastamas Nõukogude tänava nr. 48 maja elanikke, 1950. Foto autor: E. Lukin

Kristo Nurmis räägib propaganda ideedest 20. sajandil

Andres Tennus

Monika Reppo kaitseb doktoritööd „Glass and its makers in Estonia, c. 1550–1950: an archaeological study“