Värskelt ilmunud Muinasaja teadus 30 ehk “From Hoard to Archive. Numismatic Discoveries from the Baltic Rim and Beyond” („Aardest arhiivini. Numismaatilisi avastusi siin- ja sealpool Läänemerd“) on kokku pandud Eesti numismaatika suurkuju Ivar Leimuse 70. sünnipäeva tähistamiseks.
Pühendusteoses tuleb juttu Ivar Leimuse tööst nii Ajaloomuuseumis kui ka õppejõu ja teadurina kõrgkoolides, tema väitekirjast, raamatutest, Islami müntide kataloogist, 16.-18. sajandi kroonikate ja reisikirjade tõlgetest jm.
Lisaks ülevaateartiklile Ivar Leimusest leiab raamatust artiklid Võnnu kirikuõpetaja Eduard Philipp Körberi numismaatilistest teadmistest, Rooma müntidest Eestis, viikingiaegsetest aaretest Põhja-Euroopas, Taanist leitud Sassaaniidi tüüpi müntidest, viikingiaegsest Edångeri aardest, viikingiaegse rikkuse mõõtmisest, ´Everlövi´ aardest, 11. sajandi Taani valitseja Sven Estridseni aegsest kahest mündist, Soome 11. sajandi viimase veerandi mündileidudest, tuvastamata hiliskeskaegsest pennist Grabianowo külast, Rembate mõisapargi 16. sajandi aarde kaaluvihtidest, tinast kaelarahadest, Soome numismaatikateadusest.
Toimetajad: Erki Russow, Viktors Dāboliņš, Valter Lang. Väljaandja: Tartu Ülikooli kirjastus.
Muinasaja teadus / Research into Ancient Times (ISSN 1406-3867) on Tallinna Ülikooli Ajaloo instituudi ja Tartu Ülikooli Ajaloo ja arheoloogia instituudi arheoloogia õppetooli ühisväljaanne, mida antakse välja alatest 1991. aastast. Sarja peatoimetaja on Valter Lang ja toimetuskolleegium hõlmab Eesti arheolooge. Igal numbril on kindel teema ning seega ka oma koostaja(d)-toimetaja(d). Sarjas on ilmunud nii monograafiaid kui artiklite kogumikke. Artiklid on peamiselt eesti- või ingliskeelsed, harvem vene-, soome- või saksakeelsed, ent alati varustatud sisuka kokkuvõttega. Tutvu ka ajaloo ja arheoloogia instituudi teiste väljaannetega.
Loe lähemalt siit ka Ivar Leimuse 70. juubeli auks pühendatud teise raamatu kohta, milleks on aastaraamatu "Vana Tallinn" 32. köide.