Autor:
Salaaed / Secret Garden

Väike ülevaade instituudi vilistlaspäevast

18. mail toimus Tartu Ülikooli vilistlaste suur kokkutulek „Tagasi ülikooli“. Nagu suurüritus isegi, oli selle raames toimunud ajaloo ja arheoloogia instituudi vilistlaspäev sisutihe ja meeleolukas. 

Päeva juhatas sisse Janet Laidla ekskursioon  „Naiste tee kõrghariduse poole Tartus“. Kell 12 avas instituudi juhataja Valter Lang pidulikult TÜ Ajalooringi fotonäituse „Lood ajast ja ringist“. Näituse koostajate nimel võttis sõna Hipp Saar, Ajalooringi varasemaid aegu meenutas Tiit Rosenberg. TÜ Ajalooringi näituse panid kokku Hipp Saar, Kirke Piiskoppel, Carmen Raudmets, Emma Leena Toomsalu ja Madle Uibo. Näitusega saab tutvuda Jakobi 2 II korrusel oktoobrini. Ajalooring ootab näituse külastajatelt ka fotodega seotud lisainfot (kes on pildil, aastaarv, üritus jne), mida saab neile saata aadressil utajalooring@gmail.com.

Image
Vilistlased

Kohvipausil sai end kostitada hea ja paremaga ning oma teadmisi proovile panna eksamil. Parimad olid järgmised võistkonnad: „1983“, „1988“ ning „Kaks ja pool arheoloogi“. Kes vilistlaspäevale tulla ei saanud, võib soovi korral eksamit järele teha siin.

Pärast kohvipausi oli võimalik kuulata Tiit Rosenbergi loengut „Killukesi ajaloo osakonna minevikust“. Sellele järgnes Ain Mäesalu ekskursioon Toomemäel „Mis juhtus Tartus 800 aasta eest?“. Päeva lõpetas Mari Tõrva loeng  „Oled see, mida sööd? Oled see, mida sööd!“ MÜLÄs.

Kuidas vilistlaspäevaga rahule jäid? Tagasisideleht 
 

Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulek peahoone ees

JÄRELVAADATAV: Tartu Ülikooli vilistlased võtsid linnas võimu üle laulu ja pillimängu saatel

Ajalooringi fotonäitus

Vilistlaspäeval avati pidulikult TÜ Ajalooringi fotonäitus

Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutuleku pidu

Vaata, kuidas valmistuvad esinejad vilistlaste kokkutuleku peoks