Aldo Luud

23. õpilaste ajaloo-alaste uurimistööde võistluse žüriis osalemine

Eesti ajaloo osakonna õppejõud Anu Raudsepp ja Andres Andresen osalesid 2022. aasta aprillis Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi korraldatud 23. õpilaste ajaloo-alaste uurimistööde võistluse „Aja märgid – aeg, koht, inimene“ žüriis. Eesti Ajaloo osakonna õppejõud on selle võistlusega olnud seotud algusest peale, varasematel aastatel veel ka Ago Pajur. Ülikooli õppejõud omandavad õpilaste uurimistööde hindamisega uusi pädevusi, millega ülikooli poolt kaasa aidata uurimistööde kirjutamisele koolis. Tulevaste ajalooõpetajate programmis olevas Eesti ajaloo osakonna aine „Uurimistöö ajalootunnis“ (Anu Raudsepp) on üks näiteid žürii kogemuste praktikasse rakendamisest. Käesoleval aastal on antud kursuse põhjal valmimas kirjastuses „Maurus“ käsiraamat „Uurimistöö ajalootunnis“ (Anu Raudsepp, Karin Veski).

Kaart, mis näitab, millistest Eesti piirkondadest ja kui palju töid sellel aastal laekus. (Kaardi koostas: Evelin Tiiter)

Võistlustööde kaart

Anu Raudsepp

Fotol TÜ teadusteo auhinna saajad (vasakult paremale): Karl Pajusalu, Kristiina Tambets, Valter Lang, Sandra Sammler ja Mari Tõrv. Pildilt puudub Silvia-Kristiin Kask. Foto: Andes Tennus