Foto:
Tartu Ülikool

Ilmus ajaloo ja arheoloogia instituudi infokiri koolidele

Tänasel uudishimu päeval saadeti välja ajaloo ja arheoloogia instituudi infokiri koolidele.

Nagu president Alar Karis ütles: „Tarkus algab tahtmisest teada saada. [- - -] Julgegem olla uudishimulikud!“ Võiks arvata, et ajaloolased on ühed uudishimulikud inimesed, kes teevad igapäevaselt tööd selle nimel, et teistelegi uusi teadmisi tuua. Ajalootudeng ja lastekirjanik Kristin Kongi kirjutas juba kevadel sellest, kuidas teda tõi ajalugu õppima just uudishimu. Suur huvi mingi teema vastu võib motiveerida rohkem teada saama. Infokirjast leiad mitmeid uudishimust kannustatud lugusid ajaloo õppimisest (Rasmus Kagge, Kristin Kongi) ja õpetamisest (Lauri Kann ja Ilmar Tammisto) ning teadlase töö mitmekülgsusest ("Rõuge muinastalu ja eksperimentaalarheoloogia", "Mööda maailma mäluasutuste uurimissaale rännates"), intervjuud teadlastega, tudengite reisikirjeldused, taskuhäälingud jm saated ning info selle kohta, kuidas ajalugu õppima tulla (erialade kirjeldused, tähtsamad üritused, sh sisseastumiste ajakava).

Koolidele mõeldud infokirju saab lugeda siit.

#koostöö #teadus
Peahoone lippudega_2022_Foto_Andres_Tennus

Rahvusvaheline töötuba „The Same Event? Morphologies, Reflections, Disseminations“

#instituudist #kultuur