Ajaloo ja arheoloogia instituudis tähistati "Naised teaduses" päeva

Päeva „Naised teaduses“, mida tähistatakse 11. veebruaril, hakati ÜRO eestvedamisel pidama 2015. aastal ning selle eesmärk on esile tuua naiste ja tüdrukute oluline roll teaduse arengus. Eestis tähistati "Naised teaduses" päeva teist korda, ürituse algatajad on Archemy uurimisrühm Tartu ülikoolis ja Eesti Noorte Teaduste akadeemia. Kui esimesel korral tõmmati tähelepanu naisteadlastele üldiselt, siis seekord keskenduti nende töö ja murede teadvustamisele.

Päeva kajastamisel sotsiaalmeedias kasutati teemaviiteid: #minauurin, #naisedteaduses, #WomenInScience. Ka ajaloo ja arheoloogia instituudi naisteadlased kirjutasid oma tööst teaduses.

Ester Oras: „Olen arheokeemik ja uurin muistsete inimeste toitumist, et näidata, kuidas toitumisharjumused mõjutavad meie tervislikku seisundit, ning missugused on meie toiduvaliku ajaloolised ja sotsiaalsed juured.“

Eve Rannamäe: „Olen zooarheoloog. Uurin mineviku loomi maapõuest leitud luude ja hammaste põhjal. Mulle on eriti südamelähedane uurida seoseid ammuste populatsioonide ja tänapäevaste põlistõugude vahel, et anda oma väike panus meie kultuuripärandi säilimisse.“

Mari Tõrv: „Olen arheoloog. Humanitaar- ja loodusteaduslikke lähenemisi põimides uurin muistseid inimsäilmeid, et jutustada aastatuhandeid ja -sadu tagasi elanud inimeste lugusid.“

Tartu ülikooli pressiteate leiab siit

Päise fotokollaaž: Ester Orase, Eve Rannamäe ja Mari Tõrva erakogu ning naised teaduses logo.