Pexels

Exeteri ülikooli emeriitprofessori ettekanne James Bondist külma sõja kontekstis

Kolmapäeval, 26. oktoobril esineb ajaloo ja arheoloogia instituudis ingliskeelse ettekandega Exeteri ülikooli emeriitprofessor Jeremy Black. James Bondi ja külma sõja teemaline ettekanne toimub kell 16.15–17.45 Jakobi 2-107.

Jeremy Black

Prof. Black analüüsib Ian Flemingi loodud James Bondi tegelaskuju, Flemingi romaane ning nendest alguse saanud 007 filmisarja külma sõja poliitilisel, kultuurilisel ja ühiskondlikul taustal. Ta vaatleb, kuidas muutused klassi, rassi, soo, vägivalla, seksi jt teemade käsitlemisel külma sõja ajal ja pärast seda kajastuvad raamatute ja filmide karakterites ja süžeedes, aidates selgitada James Bondi jätkuvat ajakohasust ja populaarsust.
Jeremy Black on Cambridge’i ülikooli vilistlane, kes on olnud ajalooprofessor Durhami ja Exeteri ülikoolides. Prof. Blacki peetakse tänapäeva üheks viljakamaks ajaloolaseks, kelle sulest on ilmunud üle 100 raamatu. Black on tegelenud ennekõike 18. sajandi Briti, Euroopa ja Ameerika poliitika, diplomaatia ja sõjaajalooga, kuid on laiendanud oma haaret paljudele teistele teemadel ja ajastutele. 2008. aastal andis USA-s tegutsev Sõjaajaloo Selts Blackile Samuel Eliot Morisoni nimelise elutööpreemia sõjaajaloo edendamise eest. Tartus viibib prof. Black seoses 27.–28. oktoobril TÜ raamatukogus toimuva Balti sõjaajaloo aastakonverentsiga, mida korraldavad Balti kaitsekolledž ning Eesti sõjamuuseum. Sõjaajaloo aastakonverentsil esineb prof. Black peaettekandega teemal „People’s warfare: the historical dimensions“.

Ürituse info leiab ka Facebookist.

Raamatu kaanepilt

Ilmus Enn Tarveli "Valge kotka tiiva all"

Sofi Oksaneni foto: Toni Härkonen, plakat: Triinu Rosenberg

Vestlusõhtu tunnustatud kirjaniku Sofi Oksaneniga