Autor:
Keiti Randoja

Ilmus "Arheoloogilised välitööd Eestis 2021"

2. detsembril toimunud arheoloogiliste välitööde ettekandepäeva raames esitleti ka väljaannet “Archaeological Fieldwork in Estonia / Arheoloogilised välitööd Eestis 2021”, mis annab põhjaliku ülevaate eelmise aasta arheoloogiliste uuringute tulemustest.

Värskelt ilmunud väljaandest leiab 18 artiklit eelmise aasta välitöödest, lisaks ülevaated arheoloogia-aastast ning hobiotsijate leidudest, artiklid inglise ja saksa keeles eestikeelsete kokkuvõtetega ning arvukalt jooniseid ja fotosid. Varasemad artiklid on kättesaadavad siit

Väljaannet saab soetada TLÜ arheoloogia teaduskogust, TÜ arheoloogia osakonna raamatukogust ja Rahva Raamatu e-poest.

Arheoloogilised Välitööd Eestis / Archaeological Fieldwork in Estonia (ISSN 1406-3972) (AVE) on perioodiline väljaanne, mis koondab informatsiooni iga-aastastest arheoloogilistest välitöödest Eestis. AVE on peamine Eesti arheoloogilisi välitöid ja arheoloogia laiemaid sõlmküsimusi kajastav eelretsenseeritav teadusväljaanne nii Eestis kui välisriikides. Väljaanne ilmub Muinsuskaitseameti, Tartu Ülikooli arheoloogia osakonna ja Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi koostöös. Loe instituudi väljaannete kohta lähemalt siit.

Image
Arheoloogilised välitööd Eestis 2021

Paris Pin-Yu Chen

Paris Pin-Yu Chen räägib globaalsest lähenemisest rassile ja eugeenikale sõdadevahelises Eestis

Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand

Doktorandid humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna talvekoolis 2024

Algab kandideerimine vastloodud humanitaarteaduste erialadidaktika doktoriõppe kohale