Foto:
Keiti Randoja

Ilmus "Arheoloogilised välitööd Eestis 2021"

2. detsembril toimunud arheoloogiliste välitööde ettekandepäeva raames esitleti ka väljaannet “Archaeological Fieldwork in Estonia / Arheoloogilised välitööd Eestis 2021”, mis annab põhjaliku ülevaate eelmise aasta arheoloogiliste uuringute tulemustest.

Värskelt ilmunud väljaandest leiab 18 artiklit eelmise aasta välitöödest, lisaks ülevaated arheoloogia-aastast ning hobiotsijate leidudest, artiklid inglise ja saksa keeles eestikeelsete kokkuvõtetega ning arvukalt jooniseid ja fotosid. Varasemad artiklid on kättesaadavad siit

Väljaannet saab soetada TLÜ arheoloogia teaduskogust, TÜ arheoloogia osakonna raamatukogust ja Rahva Raamatu e-poest.

Arheoloogilised Välitööd Eestis / Archaeological Fieldwork in Estonia (ISSN 1406-3972) (AVE) on perioodiline väljaanne, mis koondab informatsiooni iga-aastastest arheoloogilistest välitöödest Eestis. AVE on peamine Eesti arheoloogilisi välitöid ja arheoloogia laiemaid sõlmküsimusi kajastav eelretsenseeritav teadusväljaanne nii Eestis kui välisriikides. Väljaanne ilmub Muinsuskaitseameti, Tartu Ülikooli arheoloogia osakonna ja Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi koostöös. Loe instituudi väljaannete kohta lähemalt siit.

#ühiskonnale
Väljakutse

Tartu Ülikooli võrgupunujad osalevad kodanikualgatuse "Aitan Kaitsta" uues väljakutses

#tunnustamine #ühiskonnale