Foto:
Erakogu

Jaanika Anderson peab venia legendi 22. novembril

Kunstiajaloo professori kohale kandideeriv Jaanika Anderson peab venia legendi 22. novembril kell 16.15 teemal "Antiikkunst on kõikjal: originaal, koopia, jäljendus ja tõlgendus". Loeng toimub Tartu Ülikooli peahoone ruumis 128 kell 16.15.

Sünopsis:
Antiikkunst on inspireerinud lugematuid kunstnikke. Tänapäeva ja antiikaja vahel on sageli sillaks varased koopiad, kuna algteos ei ole säilinud. Ettekanne vaatleb võimalust paigutada antiikkunsti originaalteos, selle koopia, jäljendus ja tõlgendus semiootilise tõlketeooria raamistikust lähtuvale skaalale. Lähenemine antiigi algupäraga kunstiteosele kui intrasemiootilisele või intersemiootilisele kirjanduslikule tõlketeostele võimaldab piiritleda antiikkunstist tõukunud teose olemus. Olenevalt sellest, kas valminud on originaalteose koopia, jäljendus või tõlgendus, muutuvad aktuaalseks ka selle hindamine ning retseptsiooni- ja interpretatsiooniküsimused. 

Teised kandidaadid:

Kunstiajaloo professori kohale kandideerivad ka ka Anu Mänd (venia legendi 1. novembril kell 16.15), Ruth Sargent Noyes (venia legendi 15. novembril kell 16.15) ja Epi Tohvri (venia legendi 29. novembril kell 16.15).

#instituudist
Infokiri

Instituudi novembrikuu infokiri oli täis tunnustusi ja pidulikkust

#instituudist
Lumesõda

Ajaloo ja arheoloogia instituudi infokirja jõulunumber

#teadus
Uus raamat

Ilmus "Forschungen zur baltischen Geschichte" 17. number