Autor:
Stanislav Stepashko

Anu Mänd peab venia legendi 1. novembril

Kunstiajaloo professori kohale kandideeriv Anu Mänd peab venia legendi 1. novembril kell 16.15 teemal „Keskaegne kunstiteos kui kirjalik allikas“. Loeng toimub Tartu Ülikooli peahoone ruumis 128 kell 16.15.

Sünopsis:
Keskaegset kunstipärandit on võimalik uurida väga mitmest aspektist: ikonograafia, stiil, kunstnik ja tellija, sotsiaalne, ruumiline ja liturgiline kontekst jne. Väga harva (kui üldse) on aga tähelepanu pööratud esemetel leiduvatele pealiskirjadele. Ettekandes käsitlen Eesti keskaegsetel kunstiteostel ja ehitistel leiduvaid pealiskirju, nende sisu ja uurimisvõimalusi multidistsiplinaarsest vaatenurgast. Väidan, et pealiskirjaga ese pole mitte üksnes visuaalne ja materiaalne, vaid ka kirjalik allikas ning et pealiskirju on perspektiivikas uurida kunstiajaloolaste, ajaloolaste, arheoloogide, keele- ja kirjandusteadlaste ning teiste ekspertide koostöös. 

Teised kandidaadid:

Kunstiajaloo professori kohale kandideerivad ka Ruth Sargent Noyes (venia legendi 15. novembril kell 16.15), Jaanika Anderson (venia legendi 22. novembril kell 16.15) ja Epi Tohvri (venia legendi 29. novembril kell 16.15).

 

 

Paris Pin-Yu Chen

Paris Pin-Yu Chen räägib globaalsest lähenemisest rassile ja eugeenikale sõdadevahelises Eestis

Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand

Doktorandid humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna talvekoolis 2024

Algab kandideerimine vastloodud humanitaarteaduste erialadidaktika doktoriõppe kohale