Erakogu

Näitus "TÜ arheoloogia 102" kutsub külastama

Juuni algul avati plakatipõhine „Arheoloogia 102“ näitus. Näitus on üleval Jakobi 2 teisel korrusel arheoloogia osakonnas. Plakatitel on kujutatud Tartu Ülikooli arheoloogia osakonna töötajaid ning nende lemmik muistiseid või leide, mille juurde kuulub ka antud objekti lühikirjeldus ja põhjendus, miks just see ese või muistis antud arheoloogile südamelähedane on. Näitusel on kujutatud laias valikus leide ja muistiseid, alustades kiviaegsest Saarenoja 2-st leitud nooleotsast ja Tõugu II varametalliaegsest kalmest ning lõpetades kahe lamba koljuga, millest üks pärineb tänapäevast. Näituse koostasid Tartu Ülikooli arheoloogia magistrandid: Ragi-Martin Moon, Sander Jegorov, Agnes Unt, Sandra Sammler ja Renate Keire.

Tekst: Ragi-Martin Moon

Poster näituselt "TÜ arheoloogia 102":

TÜ arheoloogia 102
Nele Tammeaid

Palju õnne, armsad lõpetajad!

Canva

Ajaloo ja arheoloogia instituudi vabaained 2024/2025 sügisel