Lauri Kulpsoo

Parima ajalooraamatu nominentide seas oli ka ülevaateteos Eesti sõjaajaloost

17. juunil 2022. aastal tunnustati Tartu linnamuuseumis läinud aasta parimate ajalooraamatute autoreid ja koostajaid. Teiste seas oli nomineeritud ka Eesti ajaloo professor Tõnu Tannbergi koostatud koguteos „Eesti sõjaajalugu. Valitud peatükke Vabadussõjast tänapäevani“, mille andis välja ülikooli kirjastus. Eesti ajaloo osakonna teadustegevuse üheks oluliseks väljundiks on Eesti ajaloo üldkäsitluste koostamine. Eesti sõjaajaloo koguteose koostamine ja avaldamine jätkab neid traditsioone.

Kõigile ajaloohuvilistele mõeldud koguteoses heidetakse pilk Eesti sõjaajaloolisele arengule Vabadussõjast kuni tänapäevani. Peale Vabadussõja, mis kindlustas 1918. aastal väljakuulutatud Eesti Vabariigi iseseisvuse, käsitletakse teoses ka Teise maailmasõja ja punavõimu militaarset jalajälge meie ajaloos ning kõige olulisemana rahuaegse riigikaitse ülesehitamist nii esimesel iseseisvusajal kui ka pärast Eesti iseseisvuse taastamist. Raamat võtab kokku senise uurimistöö Eesti sõjaajaloo alal, kuid toob lugejateni ka palju varem kasutamata allikmaterjali.

Täpsem info raamatu kohta on Tartu Ülikooli kirjastuse kodulehel.

Kuula Madis Ligi intervjuud koguteose peatoimetaja professor Tõnu Tannbergiga Kuku raadios.

Loe doktorant Toivo Kikkase arvustust

Vt. ka: Raimu Hanson. Eesti sõjaajaloo ülevaade täidab omal alal tühiku.

Ajalookirjanduse aastapreemia nominendid leiad siit ja võidutöö kohta saab lugeda täpsemalt Postimehest.

Nele Tammeaid

Palju õnne, armsad lõpetajad!

Canva

Ajaloo ja arheoloogia instituudi vabaained 2024/2025 sügisel