Pixabay

Toivo Kikkas pälvis Hendrik Sepa nimelise sõjaajaloo preemia

Eesti ajaloo nooremteadur ja doktorant Toivo Kikkas pälvis Hendrik Sepa nimelise sõjaajaloo preemia artikli eest pealkirjaga „„Agentuurteadete põhjal on kindlaks tehtud ...“ Eesti sõjaväeluure agentuurist Eesti Vabadussõjas 1919. aastal“ (Tuna, 4/2021). Toivo Kikkase põhjaliku artikli puhul tõi žürii välja uute allikate teaduskäibesse toomise.

Preemia, mida annavad välja Eesti sõjamuuseum ja Kaitseministeerium on Eestis ainus omataoline. „Preemiale esitatud publikatsioone on aasta-aastalt rohkem ja ka žanriliselt on pilt kirju. Selle pealt võib öelda, et Eesti sõjaajaloo uurimine on heas seisus,“ hindas hindamiskomisjoni esimees Ago Pajur.

"Hendrik Sepp (1888–1943) oli Tartu ülikooli Eesti ja Põhjamaade ajaloo professor, akadeemik, rohkem kui 300 ajaloo-alase kirjutise autor. Tema peamised uurimisvaldkonnad olid Liivi sõjale järgnenud sõdade ajajärk ja Põhjasõda, kuid ta kirjutas palju ka majandus-, kultuuri- ja sotsiaalajaloost. Sepa kaalukaim teadustöö oli tema doktoriväitekiri „Narva piiramine ja lahing a. 1700“."

Loe lähemalt Eesti sõjamuuseumi lehelt

David Reynolds

Cambridge'i ülikooli professor David Reynolds esitleb raamatut Churchillist

1. mai 2004 Tammsaare pargis