Välisministeerium

Vestlus president Ilvesega õppeaine „USA presidendid, välispoliitika ja seosed Eestiga“ raames

Reedel 22. aprillil kell 14.15-16.00 esineb ajaloo ja arheoloogia instituudis ruumis 114 president Toomas Hendrik Ilves. President kõneleb USA ja Eesti suhetest pärast suhete taastamist 1991. aastal, keskendudes eriti USA presidentide isikutele ning nende rollile USA välispoliitikas.

President Ilves oli Eesti suursaadik Washingtonis aastatel 1993-1996, seejärel pikka aega Eesti välisminister. 2004-2006 oli Toomas Hendrik Ilves Euroopa Parlamendi liige ning aastatel 2006-2016 Eesti Vabariigi President. President Ilves on kahtlemata iseseisvuse taastanud Eesti välispoliitika kujunemist enim mõjutanud isikuid. Tal on erakordsed teened just suhete arendamisel USAga.

Vestlus president Ilvesega toimub õppeaine „USA presidendid, välispoliitika ja seosed Eestiga“ raames, kuid on avatud Tartu Ülikooli perele. Vestlust juhib uusima aja kaasprofessor Kaarel Piirimäe.

Ajaloolased

Ajaloo magistriõppe infotund 29. mail 2024

Poseidoni tempel Sounionis

Vanaaeglased korraldasid Ateenas antiigiteemalise doktorikooli