Reklaamplakat

Mati Lauri uus raamat Venemaa ajaloost: Peeter Esimesest Katariina Teiseni

Teisipäeval, 22. novembril esitles Mati Laur Eesti Üliõpilaste Seltsi (Tõnissoni 1) saalis oma uut raamatut "Impeeriumi sünd: Venemaa ajalugu Peeter Esimesest Katariina Teiseni". 29. novembril toimus raamatuesitlus ka Tallinnas.

Raamatu tutvustus:

Paljude jaoks on Venemaa tundunud võõra ja arusaamatuna, vahel koguni müstilisena. Siin, Tartus, kus see raamat on kirjutatud, linnas, mille nimi kanti esimest korda ajalookroonikasse venelaste vallutatud tugipunktina, mille Vene riik Põhjasõja ajal maani maha põletas ning Teise maailmasõja ajal varemetesse jättis, linnas, mis jääb praegugi piirist vaid napi tunni auto-, aga ka tankisõidu kaugusele, on Venemaa kõike muud kui kauge ja eksootiline müstika.

Raamat põhineb neli aastakümmet Tartu Ülikoolis peetud Vene ajaloo loengutel. Raamatu autor Mati Laur on üldajaloo osakonna juhataja ning uusaja ajaloo professor. Raamatu keeletoimetaja on Anne Velliste ja kujundaja Mart Kivisild.

Loe lisaks:

Impeeriumi sünd

David Reynolds

Cambridge'i ülikooli professor David Reynolds esitleb raamatut Churchillist

1. mai 2004 Tammsaare pargis

Meie valik ja selle tagajärjed: 20 aastat Euroopa Liidus

Raamatu kaanepilt

Ilmus Enn Tarveli "Valge kotka tiiva all"