Foto:
Reklaamplakat

Mati Lauri uus raamat Venemaa ajaloost: Peeter Esimesest Katariina Teiseni

Teisipäeval, 22. novembril kell 18.15 esitles Mati Laur Eesti Üliõpilaste Seltsi (Tõnissoni 1) saalis oma uut raamatut "Impeeriumi sünd: Venemaa ajalugu Peeter Esimesest Katariina Teiseni". 29. novembril toimub raamatuesitlus ka Tallinnas.

Raamatu tutvustus:

Paljude jaoks on Venemaa tundunud võõra ja arusaamatuna, vahel koguni müstilisena. Siin, Tartus, kus see raamat on kirjutatud, linnas, mille nimi kanti esimest korda ajalookroonikasse venelaste vallutatud tugipunktina, mille Vene riik Põhjasõja ajal maani maha põletas ning Teise maailmasõja ajal varemetesse jättis, linnas, mis jääb praegugi piirist vaid napi tunni auto-, aga ka tankisõidu kaugusele, on Venemaa kõike muud kui kauge ja eksootiline müstika.

Raamat põhineb neli aastakümmet Tartu Ülikoolis peetud Vene ajaloo loengutel. Raamatu autor Mati Laur on üldajaloo õppetooli juhataja ning uusaja ajaloo professor. Raamatu keeletoimetaja on Anne Velliste ja kujundaja Mart Kivisild.

Raamatut saab kohapeal osta kirjastuse hinnaga 20 eurot. Tasumine sularahas.

Kutse on akadeemiliste organisatsioonide ning akadeemiliste asutuste liikmetele, vilistlastele ja peredele! Sealhulgas on kõik TÜ tudengid, töötajad, vilistlased oodatud!

Esitluste täpsem info:

Tartus, EÜSi majas 22. novembril kl 18 ct, esitlust juhatab Tartu Ülikooli mõtteloo professor, vilistlane Pärtel Piirimäe.

Tallinnas, EÜSi Tallinna koonduses 29. novembril kl 19ct, esitlust juhatab Tallinna Ülikooli ja Tallinna Linnarhiivi teadur, vilistlane Juhan Kreem.

Võimalusel registreeri esitlusele siin: https://forms.gle/9nifXYgQhCxQJe8QA.

#tunnustamine #ühiskonnale
Juhan Maiste

Juhan Maiste pälvis Muinsuskaitseameti elutööpreemia

#koostöö #teadus