Tartu Ülikool on ajaloo ja arheoloogia erialal maailma 3% parima seas

  Rahvusvaheline konsultatsioonifirma Quacquarelli Symonds (QS) avalikustas edetabeli „QS World University Rankings by Subject 2014“, mis reastab maailma 200 parimat ülikooli 30 erialal. Eesti on edetabelis kolme erialaga: kõrgeimal positsioonil (51-100) püsib Tartu ülikooli kommunikatsiooni- ja meediauuringute eriala, ajaloos ja arheoloogias ning  nüüdiskeeltes  paigutub Tartu ülikool vahemikku 151-200.                                                                                                                                                                

TÜ õppeprorektori Martin Halliku sõnul on Tartu ülikool üha enamate erialadega maailma absoluutses paremikus ning ülikooli   õppetöö kõrge tase saab järjest rahvusvahelist tunnustust. „Tugevad erialad on kinnitus tõsiasjale, et oleme Baltimaades             ainukese ülikoolina maailma 3% parima seas ning meie juures viivad teadus- ja õppetööd läbi 70% maailmas nime teinud Eesti teadlastest. See moodustab tervikpildi Tartu ülikoolis tehtavast õppe- ja teadustööst, mis peaks rõõmustama nii tulevasi sisseastujaid kui ka tänaseid tudengeid ülikoolis,“ rõõmustas Hallik.

Maailma ülikoolide paremustabelit „QS World University Rankings“ koostav QS seab alates 2011. aastast ülikoole pingeritta ka üksikute erialade kaupa. „QS World University Rankings by Subject“ eesmärk on anda avalikkuse käsutusse võrreldav informatsioon ülikoolide tugevuste kohta üksikerialade tasemel.

Pingeridade koostamisel arvestab QS kolme indikaatorit: ülikooli maine vastava eriala teadlaste ja tööandjate seas ning publikatsioonide viidatavus (allikana kasutatakse kirjastuse Elsevier bibliograafilist andmebaasi Scopus). Edetabeli 2014. aasta väljaande koostamisel analüüsiti kokku enam kui 3000 ülikooli andmeid.

Lähem info ja edetabelid QS-i kodulehelt.

Lisainfo: Reesi Lepa, TÜ rahvusvahelise koostöö juht, 737 6123, 504 4190, e-post: reesi.lepa@ut.ee