Ajaloolise Ajakirja kaanefoto

Valminud on Ajaloolise Ajakirja ingliskeelne teemanumber: Taani ja Eesti keskajal

Valminud on Ajaloolise Ajakirja ingliskeelne teemanumber Estonia and Denmark in the Middle Ages / Taani ja Eesti keskajal. Ajakirja viis artiklit põhinevad 2021. aastal Tallinna Linnamuuseumi ja Frederiksborgi Rahvusajaloo Muuseumi korraldatud konverentsil Taani-Eesti suhetest keskajal kõlanud ettekannetel. Teemanumbri toimetajad olid Mihkel Mäesalu ja Stefan Pajung.

Sissejuhatavas artiklis arutleb Thomas Riis Taani valduses oleva Eestimaa staatuse üle. Kurt Villads Jensen asetab Tallinna vallutamise kuningas Valdemar II teiste vallutuste konteksti. Tiina Kala analüüsib Põhja-Eesti linnadele väljastatud Taani privileegiürikuid. Juhan Kreem kirjeldab Taani kuninga laeva Maria parandamisega seotud probleemistikku 16. sajandi Tallinnas ning Madis Maasing analüüsib Liivimaa ja Taani suhteid 16. sajandi esimesel poolel.

Tutvu värske teemanumbriga siin.

Ajaloolise Ajakirja kaanefoto