Sel kevadel alustab uus seminarisari „Sugu ajaloos“, mis toob kokku teadlasi erinevatest valdkondadest, et arutleda sooajalooga seotud teemade üle nii Eesti kui ka laiemas rahvusvahelises kontekstis. Seminarisarja eesmärk on soodustada valdkondadevahelist dialoogi ja jagada värskeid uurimistulemusi, pakkudes inspiratsiooni ja koostöövõimalusi.
Seminarid on mõeldud teadusharude vaheliseks platvormiks, kus kohtuvad ajaloolased, kirjandusteadlased, filosoofid, kultuuriteadlased, politoloogid ja teiste erialade uurijad. Ettekanded toimuvad kord kuus ning igal kohtumisel esinevad teadlased nii Eestist kui ka välismaalt.
14. aprillil toimub seminarisarja järjekordne üritus, kui esineb Tallinna Ülikooli nooremteadur ja kultuuride uuringute doktorant Sara Barbo. Ta kirjeldab oma ingliskeelset ettekannet järgmiselt: "The presentation looks at four fragments from what could be considered Estonian transgender history to investigate how the state has regulated, regulates, and might regulate gender recognition/sex reclassification procedures. I'll focus on the socio-medico-juridical negotiations and contestations around the question of what exactly should be evaluated in determining someone's “sex” and the role “change” or, perhaps more accurately, anxieties regarding "change" (or temporality, more broadly construed) have played in these regulations, discussions, and the effects they have produced. The presentation touches on relatively recent history, focusing more on the 1990s, and is philosophically inclined."
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.