Tartu Ülikool

Juhan Maiste juubelikonverents „Mälumaastikud“ ja raamatu „Lõpp on algus“ esitlus

Konverents „Mälumaastikud. Juhan Maiste 70“

30. septembril algusega kell 11 toimub Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis (Lossi 25) kunstiajaloo professori Juhan Maiste 70 aasta juubelile pühendatud konverents „Mälumaastikud“, mille ettekanded tutvustavad peamisi uurimisvaldkondi, millele prof. Maiste on oma teadustöös pühendunud – muinsuskaitse ja restaureerimine, Tartu Ülikooli arhitektuuriansambel, mõisakultuur ja maastikuarhitektuur. Esinevad kolleegid nii Tartu Ülikoolist, Eesti Kunstiakadeemiast, Eesti Maaülikoolist kui ka Lätist, Soomest ja Suurbritanniast.

Loe Anu Ormisson-Lahe intervjuud Juhan Maistega.

Juhan Maiste juubelikonverentsi ja raamatu "Lõpp on algus" esitluse pildigalerii leiad siit.

Konverentsi ajakava:

Konverentsi programm

Juhan Maiste raamatu „Lõpp on algus“ esitlus

30. september algusega kell 16.00 toimub Tartu Ülikooli muuseumis Morgensterni saalis (Lossi 25) Juhan Maiste autorikogumiku „Lõpp on algus“ esitlus. "Lõpp on algus" on mõtteline järg raamatutele „Tuldud teed tagasi“ (2002) ja „Tuldud teed edasi“ (2007). Kokku koondatud tekstid ja luuleread võtavad kokku Juhan Maiste teadustöö ja vabaloomingu peasuunad, mis on inspireeritud tema arvukatest rännakutest mööda Euroopa kultuurihälle. Nii võibki lugeja käsitleda seda ka kui biograafilise teose või reisiraamatuna, sest olgu tegemist akadeemilise teksti, esseistika või luulega, siis esmalt räägivad need paikadest, kus autor on viibinud ja maailma ilust vaimustunud. Rooma, Veneetsia, Olümpose mägi ja Kastaalia allikad, Oxfordi vanad müürid ja Kadrioru park – see ei ole muidugi kõik, vaid alles algus.

Loe, mida kirjutab Kadri Asmer Juhan Maiste uuest kogumikust.

Lõpp on algus

Fotol TÜ teadusteo auhinna saajad (vasakult paremale): Karl Pajusalu, Kristiina Tambets, Valter Lang, Sandra Sammler ja Mari Tõrv. Pildilt puudub Silvia-Kristiin Kask. Foto: Andes Tennus

Veebileht "Eesti juured" sai Tartu Ülikooli teadusteo auhinna

Foto on illustratiivne