Pexels

Narva sõdade keerises: Liivi sõjast Põhjasõjani

Eesti ajaloo kaasprofessor Enn Küngi teises artiklis Eesti Päevalehe artikliseerias „Mälupank. Ida-Viru eri“ on juttu Narva ajaloost alates Liivi sõjast kuni Põhjasõjani.“ Liivi sõjas õnnestus Moskva tsaar Ivan IV-l (Julm) Narva aastakümneteks Venemaa kooseisu liita ja linnast sai riigi väliskaubanduse keskus. Ka Rootsil ja Poolal oli Narva vastu huvi. Mis sai edasi, loe artiklist.

Loe ka teisi artikleid samast seeriast: Valter Lang kirjutas soomeugrilaste jõudmisest Narva, Anti Selart kirjutas keskaegsest Narvast, Enn Küng kirjutas ka Rootsi-aegsest Narvast.